Manifest

Naszym celem jest zapewnienie dostępu do ciekawych oraz unikatowych filmów wszystkim zainteresowanym. Strona ma charakter niekomercyjny i nie pobieramy od nikogo żadnych opłat. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom, ponieważ obecnie panuje deficyt stron internetowych z ciekawymi filmami.

Mimo likwidacji Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk w 1989 roku w Polsce nadal dochodzi do ograniczania swobód obywatelskich w zakresie wolności wyrażania poglądów i twórczości artystycznej. Zmieniła się forma: miejsce oficjalnej cenzury prewencyjnej zajęła nieoficjalna cenzura represyjna, posługująca się naciskiem ekonomicznym, prawnym lub administracyjnym do tłumienia, zatrzymywania eliminowania tych dzieł sztuki i wypowiedzi, które nie są zgodne z ideologią polityczną, normami obyczajowymi, doktrynami religijnymi bądź polityką korporacyjną.

Korzystamy z wolności korzystania z dóbr kultury, które są prawem człowieka zapisanym w Powszechnej Deklaracji: "Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym swojej społeczności, do korzystania ze zdobyczy kultury, do uczestniczenia w postępie nauki i do korzystania z jej dobrodziejstw".

Inicjatywa jest całkowicie niekomercyjna, nie przynosi dochodów, nie wyświetlamy dla Was reklam - w imię dobra społecznego.

 

Wojna prosta sprawa

Wojna prosta sprawa produkcja: USA
reżyseria: Jeremy Earp, Loretta Alper
rok produkcji: 2007
czas trwania: 73 minuty
język: polskie napisy (wbudowane)

– Czym jest Wojna?
– Kto czerpie z wojny niewyobrażalne korzyści?
– Dlaczego tak często wybuchają nowe?
– Jak to możliwe że państwo może zniszczyć inne państwo pod zarzutem posiadania zakazanych rodzajów broni używając dokładnie takiej samej zakazanej broni do niszczenia tego państwa i jego mieszkańców?
– Jak to możliwe że krótka medialna kampania wystarczy aby naród który nawet nie wie gdzie na mapie leży dany kraj nagle nabierał przekonania że wojna z tym krajem jest potrzebna i jest w jego interesie?
– Jak to możliwe że Polska która jest już zadłużona na ponad połowę tego co w ciągu całego roku wypracują jej obywatele i nie mając środków na służbę zdrowia na szkoły na drogi nagle znajduje miliardy złotych na wojnę w odległym rejonie świata, wojnę w której nawet NATO nie bierze udziału…?
– Jak to możliwe że kiedy siadamy przed telewizorem czując się całkowicie bezpieczni już po kilku wiadomościach zaczynamy odczuwać niepokój związany z inna religią, inną kulturą – a pod koniec wiadomości mamy ochotę zniszczyć tą inna kulturę?

– Jak to możliwe że wojna w obronie „demokracji” (Irak) to 90% ofiar cywilnych zazwyczaj dzieci…?
– Jak to możliwe że państwo które jako jedyne w dziejach ludzkości użyło broni atomowej na bezbronnych cywili ,dziś napada inne państwa pod zarzutem posiadania takiej broni…?
– Jak to możliwe że oglądając zbrodnie wojenne w telewizji z lekkością przełączamy kanał wracając do ulubionego serialu?
– Jak to możliwe że nie stawiamy sobie takich pytań?
– Jak to możliwe że nadal nazywamy siebie ludźmi, skoro jesteśmy bardziej okrutni od zwierząt…