Manifest

Naszym celem jest zapewnienie dostępu do ciekawych oraz unikatowych filmów wszystkim zainteresowanym. Strona ma charakter niekomercyjny i nie pobieramy od nikogo żadnych opłat. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom, ponieważ obecnie panuje deficyt stron internetowych z ciekawymi filmami.

Mimo likwidacji Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk w 1989 roku w Polsce nadal dochodzi do ograniczania swobód obywatelskich w zakresie wolności wyrażania poglądów i twórczości artystycznej. Zmieniła się forma: miejsce oficjalnej cenzury prewencyjnej zajęła nieoficjalna cenzura represyjna, posługująca się naciskiem ekonomicznym, prawnym lub administracyjnym do tłumienia, zatrzymywania eliminowania tych dzieł sztuki i wypowiedzi, które nie są zgodne z ideologią polityczną, normami obyczajowymi, doktrynami religijnymi bądź polityką korporacyjną.

Korzystamy z wolności korzystania z dóbr kultury, które są prawem człowieka zapisanym w Powszechnej Deklaracji: "Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym swojej społeczności, do korzystania ze zdobyczy kultury, do uczestniczenia w postępie nauki i do korzystania z jej dobrodziejstw".

Inicjatywa jest całkowicie niekomercyjna, nie przynosi dochodów, nie wyświetlamy dla Was reklam - w imię dobra społecznego.

 

Truskawkowe oświadczenie

Truskawkowe oświadczenieDramat obyczajowy
Kraj: USA
Rok produkcji: 1970
Czas trwania: 105 min
Reż. Stuart Hagmann
Wyk. Bruce Davison, Kim Darby, Bud Cort
Język: Polski lektor

Simon (Bruce Davison) studiuje w college’u w San Francisco, jest wioślarzem w szkolnej drużynie. Z niepokojem obserwuje zamieszki i demonstracje studenckie na kampusie. Ciekawość jednak wygrywa – chłopak przyłącza się do organizacji studenckiej, żeby poznać hipiski. Spotyka tam Lindę (Kim Darby), piękną dziewczynę, która go fascynuje. Gdy poznaje prawdę, przeciwko czemu demonstrują jego koledzy, szybko przyłącza się do protestu. Zostaje przywódcą ruchu przeciw wojnie w Wietnamie, brutalności policji i służbie wojskowej. Reżyser Stuart Hagmann, dostał nagrodę jury na festiwalu w Cannes.

Może zainteresują Cię jeszcze te filmy?