Manifest

Naszym celem jest zapewnienie dostępu do ciekawych oraz unikatowych filmów wszystkim zainteresowanym. Strona ma charakter niekomercyjny i nie pobieramy od nikogo żadnych opłat. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom, ponieważ obecnie panuje deficyt stron internetowych z ciekawymi filmami.

Mimo likwidacji Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk w 1989 roku w Polsce nadal dochodzi do ograniczania swobód obywatelskich w zakresie wolności wyrażania poglądów i twórczości artystycznej. Zmieniła się forma: miejsce oficjalnej cenzury prewencyjnej zajęła nieoficjalna cenzura represyjna, posługująca się naciskiem ekonomicznym, prawnym lub administracyjnym do tłumienia, zatrzymywania eliminowania tych dzieł sztuki i wypowiedzi, które nie są zgodne z ideologią polityczną, normami obyczajowymi, doktrynami religijnymi bądź polityką korporacyjną.

Korzystamy z wolności korzystania z dóbr kultury, które są prawem człowieka zapisanym w Powszechnej Deklaracji: "Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym swojej społeczności, do korzystania ze zdobyczy kultury, do uczestniczenia w postępie nauki i do korzystania z jej dobrodziejstw".

Inicjatywa jest całkowicie niekomercyjna, nie przynosi dochodów, nie wyświetlamy dla Was reklam - w imię dobra społecznego.

 

Tajna placówka

Tajna placówka reżyseria: Ken Loach
produkcja: Wielka Brytania
obsada: Frances McDormand, Brian Cox, Brad Dourif
scenariusz Jim Allen
rok produkcji: 1990
czas trwania: 106 minut
język: polskie napisy

Oparty na autentycznych wydarzeniach film przedstawia konflikty pomiędzy irlandzkim ruchem niepodległościowym i brytyjskim wymiarem sprawiedliwości. Amerykański działacz Paul Sullivan (Brad Dourif) i jego narzeczona Ingrid Jessner (McDormand) przybywają do Belfastu, aby znaleźć dowody łamania praw człowieka przez brytyjskie siły bezpieczeństwa.

Gdy Paul zostaje zamordowany w tajemniczych okolicznościach , władze podają, że był on związany z Irlandzką Armią Republikańską. Ingrid razem z brytyjskim policjantem Paulem Kerriganem (Cox) starają się odkryć prawdę, która wiedzie ich wprost do rządowej konspiracyjnej działalności na najwyższym szczeblu. Życie Ingrid i Paula wisi na włosku – za bardzo zbliżyli się do ujawnienia jednego z najbardziej szokujących skandali. Muszą zdecydować, czy zaryzykować wszystko, a przede wszystkim własne życie w imię prawdy?

Może zainteresują Cię jeszcze te filmy?