Manifest

Naszym celem jest zapewnienie dostępu do ciekawych oraz unikatowych filmów wszystkim zainteresowanym. Strona ma charakter niekomercyjny i nie pobieramy od nikogo żadnych opłat. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom, ponieważ obecnie panuje deficyt stron internetowych z ciekawymi filmami.

Mimo likwidacji Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk w 1989 roku w Polsce nadal dochodzi do ograniczania swobód obywatelskich w zakresie wolności wyrażania poglądów i twórczości artystycznej. Zmieniła się forma: miejsce oficjalnej cenzury prewencyjnej zajęła nieoficjalna cenzura represyjna, posługująca się naciskiem ekonomicznym, prawnym lub administracyjnym do tłumienia, zatrzymywania eliminowania tych dzieł sztuki i wypowiedzi, które nie są zgodne z ideologią polityczną, normami obyczajowymi, doktrynami religijnymi bądź polityką korporacyjną.

Korzystamy z wolności korzystania z dóbr kultury, które są prawem człowieka zapisanym w Powszechnej Deklaracji: "Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym swojej społeczności, do korzystania ze zdobyczy kultury, do uczestniczenia w postępie nauki i do korzystania z jej dobrodziejstw".

Inicjatywa jest całkowicie niekomercyjna, nie przynosi dochodów, nie wyświetlamy dla Was reklam - w imię dobra społecznego.

 

Private

reżyseria: Saverio Costanzo
produkcja: Włochy
gatunek: Dramat
rok produkcji: 2004
czas trwania: 90 minuty
język: polskie napisy

Historia palestyńskiej rodziny, której dom zostaje nagle okupowany przez izraelskich żołnierzy. W tej trudnej sytuacji dochodzi do konfliktów wewnątrz rodziny – spokojny i opanowany ojciec nie chce zostawiać domu mieszkając z Izraelczykami i poprzez to stawiając im bierny opór, podczas gdy reszta rodziny chce albo wyjechać zostawiając dom i zapewniając sobie spokojne życie lub też stawić czynny opór okupantom.

Jaki jest zasięg prywatności rodziny? Jaka jest wobec samej siebie, jaka dla znajomych, a jaka dla obcych? A co się z nią dzieje w czasie ekstremalnym? „Private” opowiada właśnie o tym – palestyńska rodzina musi mieszkać kilka dni z intruzami, izraelskimi żołnierzami, którzy zajmują jej dom jako swoją bazę operacyjną. Pełna prywatność nie jest możliwa – dla obu stron. Co się rodzi? Konflikt, fascynacja, ciekawość, fanatyzm, strach, zrozumienie…