Manifest

Naszym celem jest zapewnienie dostępu do ciekawych oraz unikatowych filmów wszystkim zainteresowanym. Strona ma charakter niekomercyjny i nie pobieramy od nikogo żadnych opłat. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom, ponieważ obecnie panuje deficyt stron internetowych z ciekawymi filmami.

Mimo likwidacji Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk w 1989 roku w Polsce nadal dochodzi do ograniczania swobód obywatelskich w zakresie wolności wyrażania poglądów i twórczości artystycznej. Zmieniła się forma: miejsce oficjalnej cenzury prewencyjnej zajęła nieoficjalna cenzura represyjna, posługująca się naciskiem ekonomicznym, prawnym lub administracyjnym do tłumienia, zatrzymywania eliminowania tych dzieł sztuki i wypowiedzi, które nie są zgodne z ideologią polityczną, normami obyczajowymi, doktrynami religijnymi bądź polityką korporacyjną.

Korzystamy z wolności korzystania z dóbr kultury, które są prawem człowieka zapisanym w Powszechnej Deklaracji: "Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym swojej społeczności, do korzystania ze zdobyczy kultury, do uczestniczenia w postępie nauki i do korzystania z jej dobrodziejstw".

 

Nagi generał

Nagi generałkraj: USA
rok produkcji: 2010
czas trwania: 54 minuty
język: polski lektor

Opowieść dokumentalna o mężczyźnie o nazwisku Joshua Milton Blahyi, znanym także jako Nagi Generał, pochodzącym z Liberii byłym pastorze, który jest jednym z najokrutniejszych żyjących morderców i kanibali w skali świata.

Twierdzi, że w wieku 11 lat miał wizję, podczas której rozmawiał z samym diabłem przez telefon i ten nakazał mu zabijać i jeść ludzi, aby wzmocnić swą potęgę. Blahui pochodzi z klanu Sarpo, którego starszyzna wyniosła go na szczyty kościelne, dzięki czemu stał się później duchowym doradcą prezydenta Liberii Samuela Doego. Gdy wybuchła wojna domowa w kraju, stanął po stronie Roosevelta Johnsona. Gwałtowny i ekscentryczny walczył nago, stąd jego przydomek Nagi Generał. On i jego oddziały miały na sobie tylko buty i broń, gdyż wierzył, że nagość chroni ciało przed kulami. Przed bitwą zawsze poświęcał życie ofiary. „Było to z reguły małe dziecko, gdyż jego krew satysfakcjonuje diabła. Czasem zanurzałem się pod wodę, gdzie dzieci pływały. Nurkowałem, chwytałem jedno i skręcałem mu kark. Potem z żołnierzami piliśmy jego krew”. Podobno jego oddziały zamordowały około 20 000 osób.

Rzezie Nagiego Generała skończyły się wraz z końcem wojny domowej w Liberii. W 1997 roku podczas podróży do Ghany wyspowiadał się w kościele i uważa, że ocalił swe życie. Teraz, gdy znów przemawia z ambony, spotyka wielu krewnych swych ofiar. „Czuję się bardzo, bardzo źle”, ale utrzymuje, że to diabeł go opętał i on odpowiada za jego przeszłość.

Pobierz:

Może zainteresują Cię jeszcze te filmy?

Film nie działa? - daj nam znać, naprawimy to!

Komentarze

A Ty co sądzisz?