Manifest

Naszym celem jest zapewnienie dostępu do ciekawych oraz unikatowych filmów wszystkim zainteresowanym. Strona ma charakter niekomercyjny i nie pobieramy od nikogo żadnych opłat. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom, ponieważ obecnie panuje deficyt stron internetowych z ciekawymi filmami.

Mimo likwidacji Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk w 1989 roku w Polsce nadal dochodzi do ograniczania swobód obywatelskich w zakresie wolności wyrażania poglądów i twórczości artystycznej. Zmieniła się forma: miejsce oficjalnej cenzury prewencyjnej zajęła nieoficjalna cenzura represyjna, posługująca się naciskiem ekonomicznym, prawnym lub administracyjnym do tłumienia, zatrzymywania eliminowania tych dzieł sztuki i wypowiedzi, które nie są zgodne z ideologią polityczną, normami obyczajowymi, doktrynami religijnymi bądź polityką korporacyjną.

Korzystamy z wolności korzystania z dóbr kultury, które są prawem człowieka zapisanym w Powszechnej Deklaracji: "Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym swojej społeczności, do korzystania ze zdobyczy kultury, do uczestniczenia w postępie nauki i do korzystania z jej dobrodziejstw".

Inicjatywa jest całkowicie niekomercyjna, nie przynosi dochodów, nie wyświetlamy dla Was reklam - w imię dobra społecznego.

 

Loose Change 9/11: An American Coup

Loose Change 9/11: An American CoupReżyseria: Dylan Afery
produkcja: USA
Rok produkcji: 2009
Czas trwania: 99 minuty
Język: Polskie napisy / Polski lektor

Wraz z odejściem administracji Busha i nastaniem “ery przejrzystości” przybywa okazji do ujawniania nowych informacji, mogących rzucić więcej światła na wydarzenia, które miały miejsce przed oraz po 11 września 2001 r.

Żywiołowo przedstawiony przez Daniela Sunjata (FX’s Rescue Me, First Responders) film “Loose Change 9/11: An American Coup” w pierwszej kolejności bada tajemnicze i okryte złą sławą wydarzenia, które zmieniły bieg historii – od pożaru Reichstagu w 1933, który doprowadził Hitlera do dyktatury, aż do Incydentu z Zatoki Tonkin w 1964, który zapoczątkował wojnę w Wietnamie. Następnie film zabiera widzów w pełną wstrząsów podróż poprzez kilkanaście momentów zwrotnych w historii by ostatecznie zagłębić się w najsłynniejszą katastrofę ostatnich czasów – 11 września.

Naszpikowany mocnym, nowym materiałem oraz wnikliwymi wywiadami z takimi osobami, jak Steven Earl Jones (amerykański fizyk, który odnalazł nie zdetonowane materiały wybuchowe w licznych próbkach pyłu z miejsca zawalenia się WTC), dokument ten prezentuje całe spektrum dowodów, zarówno tych już znanych, jak i jeszcze nie prezentowanych.

Osiem lat po tych wydarzeniach Amerykanie nadal zmagają się z jego następstwami. Czy jest to kolejna zaplanowana intryga władz? Jeśli tak, to najważniejszym pytaniem, jakie należy teraz zadać jest: co będzie dalej? Lub jeszcze ważniejsze: co możemy zrobić, by zapobiec kolejnemu 9/11?

Film ten jest swoistym wezwaniem do czynu, podsycanym nadzieją, że Ci, których dotknęły wydarzenia z 11 września, wkrótce otrzymają odpowiedzi na pytania, które zadają sobie już od prawie dekady.

http://www.loosechange911.com/

Może zainteresują Cię jeszcze te filmy?