Manifest

Naszym celem jest zapewnienie dostępu do ciekawych oraz unikatowych filmów wszystkim zainteresowanym. Strona ma charakter niekomercyjny i nie pobieramy od nikogo żadnych opłat. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom, ponieważ obecnie panuje deficyt stron internetowych z ciekawymi filmami.

Mimo likwidacji Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk w 1989 roku w Polsce nadal dochodzi do ograniczania swobód obywatelskich w zakresie wolności wyrażania poglądów i twórczości artystycznej. Zmieniła się forma: miejsce oficjalnej cenzury prewencyjnej zajęła nieoficjalna cenzura represyjna, posługująca się naciskiem ekonomicznym, prawnym lub administracyjnym do tłumienia, zatrzymywania eliminowania tych dzieł sztuki i wypowiedzi, które nie są zgodne z ideologią polityczną, normami obyczajowymi, doktrynami religijnymi bądź polityką korporacyjną.

Korzystamy z wolności korzystania z dóbr kultury, które są prawem człowieka zapisanym w Powszechnej Deklaracji: "Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym swojej społeczności, do korzystania ze zdobyczy kultury, do uczestniczenia w postępie nauki i do korzystania z jej dobrodziejstw".

Inicjatywa jest całkowicie niekomercyjna, nie przynosi dochodów, nie wyświetlamy dla Was reklam - w imię dobra społecznego.

 

Łapówki z Bagdadu

Łapówki z BagdaduKraj: Kanada
Rok produkcji: 2005
Czas trwania: 44 min
Język: polski lektor

Wybitny dziennikarz Terence McKenna przeprowadza dochodzenie w sprawie pieniędzy, które od roku 1996 były przekazywane przez światowe organizacje na pomoc dla biednych i poszkodowanych w irackiej inwazji na Kuwejt w 1990 roku. Podczas śledztwa reporter odkrył oszustwo Saddama Hussaina. Wyszło na jaw, że wydawał je na łapówki dla polityków, biznesmenów, dziennikarzy i dyplomatów. Sprawa okazała się światowym skandalem.

Może zainteresują Cię jeszcze te filmy?