Manifest

Naszym celem jest zapewnienie dostępu do ciekawych oraz unikatowych filmów wszystkim zainteresowanym. Strona ma charakter niekomercyjny i nie pobieramy od nikogo żadnych opłat. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom, ponieważ obecnie panuje deficyt stron internetowych z ciekawymi filmami.

Mimo likwidacji Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk w 1989 roku w Polsce nadal dochodzi do ograniczania swobód obywatelskich w zakresie wolności wyrażania poglądów i twórczości artystycznej. Zmieniła się forma: miejsce oficjalnej cenzury prewencyjnej zajęła nieoficjalna cenzura represyjna, posługująca się naciskiem ekonomicznym, prawnym lub administracyjnym do tłumienia, zatrzymywania eliminowania tych dzieł sztuki i wypowiedzi, które nie są zgodne z ideologią polityczną, normami obyczajowymi, doktrynami religijnymi bądź polityką korporacyjną.

Korzystamy z wolności korzystania z dóbr kultury, które są prawem człowieka zapisanym w Powszechnej Deklaracji: "Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym swojej społeczności, do korzystania ze zdobyczy kultury, do uczestniczenia w postępie nauki i do korzystania z jej dobrodziejstw".

Inicjatywa jest całkowicie niekomercyjna, nie przynosi dochodów, nie wyświetlamy dla Was reklam - w imię dobra społecznego.

 

Gaza: Strefa Śmierci

Gaza: Strefa Śmierci rok produkcji: 2003
reżyseria: Sandra Jordan/Rodrigo Vasquez
zdjęcia: Rodrigo Vasquez
muzyka: Jason Ozborn
czas trwania: 49 minut
język: polskie napisy

Nie wyobrażalny dramat jakiego codziennie doświadczają mieszkańcy Strefy Gazy został ukazany przez pryzmat doświadczeń nie tylko Palestyńczyków, ale także trojga młodych obcokrajowców, którzy zostali brutalnie zabici przez izraelskich żołnierzy za to tylko, że odważyli się zaprotestować przeciwko eksterminacji narodu palestyńskiego…

Film w niezwykle dosłowny sposób pokazuje świat jaki nam europejczykom trudno nawet sobie wyobrazić. Śmierć która jest stale obecna w tym filmie nie jest przypadkowa nie są to przypadkowe ofiary, które jak twierdzi strona izraelska „były w złym miejscu i w złym czasie”. Te ofiary były zabite rozmyślnie i celowo, bo czy 12 letnia Hudet Darweesh, kiedy siedziała w szkolnej ławce ucząc się pisać, też „była w złym miejscu i w złym czasie”? To właśnie kiedy siedziała w szkolnej ławce Izraelski pocisk przeszył jej głowę.

Ten film mówi o rzeczach które nigdy nie powinny mieć miejsca…
Ten film mówi o wydarzeniach w które trudno uwierzyć…
Tego filmu nie zobaczycie w polskiej telewizji…

Pobierz:
http://ncrypt.in/folder-KTvOdJJC

Może zainteresują Cię jeszcze te filmy?