Manifest

Naszym celem jest zapewnienie dostępu do ciekawych oraz unikatowych filmów wszystkim zainteresowanym. Strona ma charakter niekomercyjny i nie pobieramy od nikogo żadnych opłat. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom, ponieważ obecnie panuje deficyt stron internetowych z ciekawymi filmami.

Mimo likwidacji Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk w 1989 roku w Polsce nadal dochodzi do ograniczania swobód obywatelskich w zakresie wolności wyrażania poglądów i twórczości artystycznej. Zmieniła się forma: miejsce oficjalnej cenzury prewencyjnej zajęła nieoficjalna cenzura represyjna, posługująca się naciskiem ekonomicznym, prawnym lub administracyjnym do tłumienia, zatrzymywania eliminowania tych dzieł sztuki i wypowiedzi, które nie są zgodne z ideologią polityczną, normami obyczajowymi, doktrynami religijnymi bądź polityką korporacyjną.

Korzystamy z wolności korzystania z dóbr kultury, które są prawem człowieka zapisanym w Powszechnej Deklaracji: "Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym swojej społeczności, do korzystania ze zdobyczy kultury, do uczestniczenia w postępie nauki i do korzystania z jej dobrodziejstw".

Inicjatywa jest całkowicie niekomercyjna, nie przynosi dochodów, nie wyświetlamy dla Was reklam - w imię dobra społecznego.

 

Bawełna. Ciemna strona białego złota

Bawełna. Ciemna strona białego złotaFrancja, 2011, 52 min.
język: polski lektor

Biała bawełna wciąż pozostaje mocno pożądanym towarem na Zachodzie. Prawie jak czarna ropa.

Mali, Wybrzeże Kości Słoniowej i Burkina Faso to trzy kraje, w których produkuje się najwięcej białego złota i dostarcza do fabryk w całym świecie. Lecz cały świat nie wie, że bawełniane bluzki i dżinsy nosi dzięki ciężkiej, codziennej pracy afrykańskich dzieci. Mali pracownicy są maltretowani, wykorzystywani, zatrudniani nielegalnie i zmuszani do pracy dwadzieścia cztery godziny na dobę w potwornym upale. Ich wynagrodzenie to czasem tylko słodycze… Ludzie, którzy mogą coś zrobić, wymijająco mówią, że są bezsilni i tylko trybikami w wartej miliard dolarów bawełnianej machinie.