Manifest

Naszym celem jest zapewnienie dostępu do ciekawych oraz unikatowych filmów wszystkim zainteresowanym. Strona ma charakter niekomercyjny i nie pobieramy od nikogo żadnych opłat. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom, ponieważ obecnie panuje deficyt stron internetowych z ciekawymi filmami.

Mimo likwidacji Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk w 1989 roku w Polsce nadal dochodzi do ograniczania swobód obywatelskich w zakresie wolności wyrażania poglądów i twórczości artystycznej. Zmieniła się forma: miejsce oficjalnej cenzury prewencyjnej zajęła nieoficjalna cenzura represyjna, posługująca się naciskiem ekonomicznym, prawnym lub administracyjnym do tłumienia, zatrzymywania eliminowania tych dzieł sztuki i wypowiedzi, które nie są zgodne z ideologią polityczną, normami obyczajowymi, doktrynami religijnymi bądź polityką korporacyjną.

Korzystamy z wolności korzystania z dóbr kultury, które są prawem człowieka zapisanym w Powszechnej Deklaracji: "Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym swojej społeczności, do korzystania ze zdobyczy kultury, do uczestniczenia w postępie nauki i do korzystania z jej dobrodziejstw".

Inicjatywa jest całkowicie niekomercyjna, nie przynosi dochodów, nie wyświetlamy dla Was reklam - w imię dobra społecznego.

 

Sex Pistols. Anarchiści

Sex Pistols. Anarchiścikraj: Wlk. Brytania
reżyseria: Sonia Anderson
rok produkcji: 2008
czas trwania: 69 minuty
język: polski lektor

Film dokumentalny o Sex Pistols, niesławnej grupie punkrockowej, prekursorach rocka alternatywnego.

„Reguły są po to, by je łamać” – do tej zasady Sex Pistols stosowali się przez trzy dekady jak nikt inny. Byli wrogiem publicznym numer jeden, a skończyli jako skarb narodowy Wielkiej Brytanii. Ich muzyka inspirowała i wpływała na całe pokolenia. Ani przed nimi ani po nich nie było na świecie podobnego bandu – tak żywiołowego, obscenicznego, kontrowersyjnego i fascynującego zarazem. Bez nich popkultura dziś wyglądałaby kompletnie inaczej.

Sex Pistols zapoczątkowali punkrockową rewolucję w Wielkiej Brytanii, byli inicjatorami rocka alternatywnego, choć skandale z ich udziałem często przyćmiewały twórczość. Podczas pierwszych 26 miesięcy działalności wydali zaledwie jeden album i garstkę singli, które okazały się być jednymi z najważniejszych osiągnięć we współczesnej muzyce. Ekskluzywne wywiady i nagrania archiwalne z występów na żywo składają się na historię zespołu opowiedzianą przez ich członków.