Manifest

Naszym celem jest zapewnienie dostępu do ciekawych oraz unikatowych filmów wszystkim zainteresowanym. Strona ma charakter niekomercyjny i nie pobieramy od nikogo żadnych opłat. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom, ponieważ obecnie panuje deficyt stron internetowych z ciekawymi filmami.

Mimo likwidacji Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk w 1989 roku w Polsce nadal dochodzi do ograniczania swobód obywatelskich w zakresie wolności wyrażania poglądów i twórczości artystycznej. Zmieniła się forma: miejsce oficjalnej cenzury prewencyjnej zajęła nieoficjalna cenzura represyjna, posługująca się naciskiem ekonomicznym, prawnym lub administracyjnym do tłumienia, zatrzymywania eliminowania tych dzieł sztuki i wypowiedzi, które nie są zgodne z ideologią polityczną, normami obyczajowymi, doktrynami religijnymi bądź polityką korporacyjną.

Korzystamy z wolności korzystania z dóbr kultury, które są prawem człowieka zapisanym w Powszechnej Deklaracji: "Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym swojej społeczności, do korzystania ze zdobyczy kultury, do uczestniczenia w postępie nauki i do korzystania z jej dobrodziejstw".

Inicjatywa jest całkowicie niekomercyjna, nie przynosi dochodów, nie wyświetlamy dla Was reklam - w imię dobra społecznego.

 

Rude Boy

Rude Boyczas trwania: 2 godz. 13 min.
rok produkcji: 1980
kraj: Wielka Brytania
reżyseria: Jack Hazan, David Mingay
język: polski lektor

Paradokumentalny obraz końca lat 70. w Wielkiej Brytanii. Przedstawia historię Ray’a, fana The Clash, który rezygnuje z pracy w sex-shopie, aby zostać dźwiękowcem zespołu. Film zawiera zdjęcia z koncertu „Rock Against Racism” w Victoria Park, trasy „On Parole”, „Sort It Out”, a także nagrywanie studyjnego albumu „Give 'Em Enough Rope”. Film swoją nazwę zawdzięcza subkulturze „niegrzecznych chłopców”.

W 1980 film „Rude Boy” zdobył nagrodę „Honorable Mention” oraz był nominowany do Złotego Niedźwiedzia na 30 Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie. W 2003 został ponownie wydany na DVD w Wielkiej Brytanii przez Fremantle Media, gdzie dodatkowo zawierał wywiad z „Rude Boy” Ray Gange, managerem trasy Johnny Green oraz reżyserem Jack Hazan i David Mingay.