Manifest

Naszym celem jest zapewnienie dostępu do ciekawych oraz unikatowych filmów wszystkim zainteresowanym. Strona ma charakter niekomercyjny i nie pobieramy od nikogo żadnych opłat. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom, ponieważ obecnie panuje deficyt stron internetowych z ciekawymi filmami.

Mimo likwidacji Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk w 1989 roku w Polsce nadal dochodzi do ograniczania swobód obywatelskich w zakresie wolności wyrażania poglądów i twórczości artystycznej. Zmieniła się forma: miejsce oficjalnej cenzury prewencyjnej zajęła nieoficjalna cenzura represyjna, posługująca się naciskiem ekonomicznym, prawnym lub administracyjnym do tłumienia, zatrzymywania eliminowania tych dzieł sztuki i wypowiedzi, które nie są zgodne z ideologią polityczną, normami obyczajowymi, doktrynami religijnymi bądź polityką korporacyjną.

Korzystamy z wolności korzystania z dóbr kultury, które są prawem człowieka zapisanym w Powszechnej Deklaracji: "Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym swojej społeczności, do korzystania ze zdobyczy kultury, do uczestniczenia w postępie nauki i do korzystania z jej dobrodziejstw".

Inicjatywa jest całkowicie niekomercyjna, nie przynosi dochodów, nie wyświetlamy dla Was reklam - w imię dobra społecznego.

 

Miłość i anarchia

kraj: Włochy
reżyseria Lina Wertmüller
gatunek: Dramat polityczny
rok produkcji: 1973
język: polski lektor

Zrealizowana przez Linę Wertmuller opowieść, w której krzyżują się ze sobą wątki obyczajowe i polityczne. Giancarlo Giannini otrzymał za role w tym filmie główną nagrodę na festiwalu w Cannes.

Salome jest prostytutką o anarchistycznych przekonaniach, pracującą w jednym z rzymskich domów publicznych. Pewnego dnia pojawia się u niej mężczyzna, którego przedstawia jako swojego kuzyna Antonia. W rzeczywistości jest to spiskowiec mający do wykonania w Rzymie poważne zadanie – zabicie Benito Mussoliniego. W rozerotyzowanej atmosferze domu schadzek oczekujący na nadejście dnia zamachu spiskowiec powoli zakochuje się w prostytutce. Ta, chcąc go oszczędzić, celowo nie budzi go w dniu planowanej akcji.

Może zainteresują Cię jeszcze te filmy?