Manifest

Naszym celem jest zapewnienie dostępu do ciekawych oraz unikatowych filmów wszystkim zainteresowanym. Strona ma charakter niekomercyjny i nie pobieramy od nikogo żadnych opłat. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom, ponieważ obecnie panuje deficyt stron internetowych z ciekawymi filmami.

Mimo likwidacji Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk w 1989 roku w Polsce nadal dochodzi do ograniczania swobód obywatelskich w zakresie wolności wyrażania poglądów i twórczości artystycznej. Zmieniła się forma: miejsce oficjalnej cenzury prewencyjnej zajęła nieoficjalna cenzura represyjna, posługująca się naciskiem ekonomicznym, prawnym lub administracyjnym do tłumienia, zatrzymywania eliminowania tych dzieł sztuki i wypowiedzi, które nie są zgodne z ideologią polityczną, normami obyczajowymi, doktrynami religijnymi bądź polityką korporacyjną.

Korzystamy z wolności korzystania z dóbr kultury, które są prawem człowieka zapisanym w Powszechnej Deklaracji: "Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym swojej społeczności, do korzystania ze zdobyczy kultury, do uczestniczenia w postępie nauki i do korzystania z jej dobrodziejstw".

Inicjatywa jest całkowicie niekomercyjna, nie przynosi dochodów, nie wyświetlamy dla Was reklam - w imię dobra społecznego.

 

Komiksy idą na wojnę

Komiksy idą na wojnęrok produkcji: 2009
kraj: Francja, Włochy
reżyseria: Mark Daniels
czas trwania: 54 minuty
język: polski lektor

W dobie kultury pop komiks powoli przestaje być postrzegany tylko jako historyjki dla dzieci. Przez prawie sto lat komiksy przedstawiały głównie fantastyczne światy, policyjne pościgi. Ale co się dzieje, kiedy komiks spełnia funkcję informacyjną, jest autorskim reportażem z prawdziwej wojny? W dobie zalewu informacjami: telewizyjnych wiadomości 24 godziny na dobę, natychmiastowego przekazu satelitarnego i tysięcy stron internetowych aktualizowanych co godzinę, komiks stał się medium zapewniającym prawdziwe zrozumienie fenomenu wojny, ludobójstwa czy rewolucji. Stał się nową formą dziennikarstwa.

Film „Komiksy idą na wojnę” bada nowy nurt komiksowych reportaży wojennych, przedstawiających najbardziej brutalne i poruszające doświadczenia ludzkie w formie historii obrazkowej.