Manifest

Naszym celem jest zapewnienie dostępu do ciekawych oraz unikatowych filmów wszystkim zainteresowanym. Strona ma charakter niekomercyjny i nie pobieramy od nikogo żadnych opłat. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom, ponieważ obecnie panuje deficyt stron internetowych z ciekawymi filmami.

Mimo likwidacji Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk w 1989 roku w Polsce nadal dochodzi do ograniczania swobód obywatelskich w zakresie wolności wyrażania poglądów i twórczości artystycznej. Zmieniła się forma: miejsce oficjalnej cenzury prewencyjnej zajęła nieoficjalna cenzura represyjna, posługująca się naciskiem ekonomicznym, prawnym lub administracyjnym do tłumienia, zatrzymywania eliminowania tych dzieł sztuki i wypowiedzi, które nie są zgodne z ideologią polityczną, normami obyczajowymi, doktrynami religijnymi bądź polityką korporacyjną.

Korzystamy z wolności korzystania z dóbr kultury, które są prawem człowieka zapisanym w Powszechnej Deklaracji: "Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym swojej społeczności, do korzystania ze zdobyczy kultury, do uczestniczenia w postępie nauki i do korzystania z jej dobrodziejstw".

Inicjatywa jest całkowicie niekomercyjna, nie przynosi dochodów, nie wyświetlamy dla Was reklam - w imię dobra społecznego.

 

Kioskarz

KioskarzRok produkcji: 2005
Czas trwania: 87 min.
Produkcja: USA
Gatunek: dramat
Język: polski lektor

Ahmad pochodzi z Pakistanu. W Lahore był muzykiem rockowym, wydał płytę, zapowiadał się na gwiazdę. Potem jego życie rozpadało się jednak na kawałki. Żona Ahmada zginęła, jego syn trafił pod opiekę teściów, a bohater nie może się z nim widywać. Sam Ahmad wylądował w Nowym Jorku i znalazł się na samym dole drabiny społecznej. Na długo przed świtem, kiedy miasto jeszcze śpi, Pakistańczyk pcha pustymi ulicami Manhattanu stalowy wózek, ustawia się zawsze na tym samym rogu, by przez cały dzień sprzedawać kawę, bajgle i pączki.

Może zainteresują Cię jeszcze te filmy?