Manifest

Naszym celem jest zapewnienie dostępu do ciekawych oraz unikatowych filmów wszystkim zainteresowanym. Strona ma charakter niekomercyjny i nie pobieramy od nikogo żadnych opłat. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom, ponieważ obecnie panuje deficyt stron internetowych z ciekawymi filmami.

Mimo likwidacji Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk w 1989 roku w Polsce nadal dochodzi do ograniczania swobód obywatelskich w zakresie wolności wyrażania poglądów i twórczości artystycznej. Zmieniła się forma: miejsce oficjalnej cenzury prewencyjnej zajęła nieoficjalna cenzura represyjna, posługująca się naciskiem ekonomicznym, prawnym lub administracyjnym do tłumienia, zatrzymywania eliminowania tych dzieł sztuki i wypowiedzi, które nie są zgodne z ideologią polityczną, normami obyczajowymi, doktrynami religijnymi bądź polityką korporacyjną.

Korzystamy z wolności korzystania z dóbr kultury, które są prawem człowieka zapisanym w Powszechnej Deklaracji: "Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym swojej społeczności, do korzystania ze zdobyczy kultury, do uczestniczenia w postępie nauki i do korzystania z jej dobrodziejstw".

Inicjatywa jest całkowicie niekomercyjna, nie przynosi dochodów, nie wyświetlamy dla Was reklam - w imię dobra społecznego.

 

Historia Szatana

Historia Szatanakraj: Irlandia
rok produkcji: 2007
czas trwania: 52 minuty
język: polski lektor

Czy świat po raz pierwszy dowiedział się o diable z Biblii? Nie, wymyślili go Persowie już 3 500 lat temu. Dokument „Historia szatana” w fascynujący sposób pokazuje, jak nasza koncepcja zła, symbolizowana przez diabła, zmieniała się na przestrzeni wieków, dostosowując się do potrzeb rządów, kościołów, demagogów i oportunistów na całym świecie.

Diabeł w ciągu tysiącleci „dorobił się” rogów, rozwidlonego ogona i niezliczonej liczby określeń. Od wieków odgrywa kluczową rolę w sposobie, w jaki myślimy oraz w wielu aspektach światowej kultury. Jako Szatan, Belzebub czy Lucyfer, diabeł zawsze miał złą reputację. Twórcy dokumentu sugerują, że niezasłużenie. Krucjaty, inkwizycja, palenie czarownic, a nawet obecna wojna z terroryzmem, wszystko jest powodowane wierzeniem, że od narodzin świata walczą ze sobą siły Zła i Dobra. Film, będący biografią diabła, jest spojrzeniem z przymrużeniem oka na tę jedną z najbardziej wpływowych i mitycznych postaci. Twórcy pokazują zmieniającą się twarz szatana, od nauk Zaratustry do polityki George’a W. Busha.

Może zainteresują Cię jeszcze te filmy?