Manifest

Naszym celem jest zapewnienie dostępu do ciekawych oraz unikatowych filmów wszystkim zainteresowanym. Strona ma charakter niekomercyjny i nie pobieramy od nikogo żadnych opłat. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom, ponieważ obecnie panuje deficyt stron internetowych z ciekawymi filmami.

Mimo likwidacji Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk w 1989 roku w Polsce nadal dochodzi do ograniczania swobód obywatelskich w zakresie wolności wyrażania poglądów i twórczości artystycznej. Zmieniła się forma: miejsce oficjalnej cenzury prewencyjnej zajęła nieoficjalna cenzura represyjna, posługująca się naciskiem ekonomicznym, prawnym lub administracyjnym do tłumienia, zatrzymywania eliminowania tych dzieł sztuki i wypowiedzi, które nie są zgodne z ideologią polityczną, normami obyczajowymi, doktrynami religijnymi bądź polityką korporacyjną.

Korzystamy z wolności korzystania z dóbr kultury, które są prawem człowieka zapisanym w Powszechnej Deklaracji: "Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym swojej społeczności, do korzystania ze zdobyczy kultury, do uczestniczenia w postępie nauki i do korzystania z jej dobrodziejstw".

Inicjatywa jest całkowicie niekomercyjna, nie przynosi dochodów, nie wyświetlamy dla Was reklam - w imię dobra społecznego.

 

Edge

EdgeReżyseria: Marc Pierschel, Michael Kirchner
Kraj: Niemcy
Rok produkcji: 2009
Czas trwania: 82 min
Język: Polskie napisy (w filmie)

Dwadzieścia osiem lat po tym, jak zespół Minor Threat opublikował utwór “Straight Edge”, kontrkultura znana jako Straight Edge stała się światowym fenomenem, która zjednoczyła osoby odrzucające wszelkie formy intoksykacji. Najbardziej charakterystycznymi elementami Straight Edge są wstrzemięźliwość od alkoholu, nikotyny, narkotyków oraz przypadkowego seksu. Od czasu pojawienia się na początku lat 80., ta idea rozprzestrzeniła się na cały świat, dzięki muzycznym scenom Punk i Hardcore. Poprzez wywiady z muzykami bezpośrednio związanymi z ideą Straight Edge od czasów jej powstania aż po dzień dzisiejszy, ”EDGE – perspektywy kultury wolnej od narkotyków” ukazują, że abstynencja od narkotyków osadzona została w młodzieżowej kontrkulturze odrzucającej społeczeństwo w którym dominuje nadużywanie substancji odurzających i ich swoisty kult.

Ian MacKaye (Minor Threat, Fugazi), Ray Cappo (Youth of Today, Shelter) i Karl Buechner (Earth Crisis, Freya) prezentują swe spojrzenie na historię i zasady Straight Edge. Poza nimi, podczas filmu zobaczymy dziewięć innych osób identyfikujących się ze Straight Edge, które dzielą się swoimi doświadczeniami, powodami dla których stali się “wolni od narkotyków” (min. Kent McClard – Ebullition Records, Pat Flynn – Haveheart, Russ Rankin – Good Riddance, Eva “Genie” Hall – Gather, Bull Gervasi – Rambo/Policy Of 3, Peter Young, Dr. Ross Haenfler). Muzyczne tło stanowią nagrania zespołów Minor Threat, Youth Of Today, Earth Crisis, Have Heart, Tristeza, Forever Young oraz Verse.

http://ncrypt.in/folder-FdirrlnJ

Może zainteresują Cię jeszcze te filmy?