Manifest

Naszym celem jest zapewnienie dostępu do ciekawych oraz unikatowych filmów wszystkim zainteresowanym. Strona ma charakter niekomercyjny i nie pobieramy od nikogo żadnych opłat. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom, ponieważ obecnie panuje deficyt stron internetowych z ciekawymi filmami.

Mimo likwidacji Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk w 1989 roku w Polsce nadal dochodzi do ograniczania swobód obywatelskich w zakresie wolności wyrażania poglądów i twórczości artystycznej. Zmieniła się forma: miejsce oficjalnej cenzury prewencyjnej zajęła nieoficjalna cenzura represyjna, posługująca się naciskiem ekonomicznym, prawnym lub administracyjnym do tłumienia, zatrzymywania eliminowania tych dzieł sztuki i wypowiedzi, które nie są zgodne z ideologią polityczną, normami obyczajowymi, doktrynami religijnymi bądź polityką korporacyjną.

Korzystamy z wolności korzystania z dóbr kultury, które są prawem człowieka zapisanym w Powszechnej Deklaracji: "Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym swojej społeczności, do korzystania ze zdobyczy kultury, do uczestniczenia w postępie nauki i do korzystania z jej dobrodziejstw".

Inicjatywa jest całkowicie niekomercyjna, nie przynosi dochodów, nie wyświetlamy dla Was reklam - w imię dobra społecznego.

 

Dziewczęta z ulic Kairu

Dziewczęta z ulic Kairu kraj: Egipt
reżyseria: Tahani Rached
rok produkcji: 2006
czas trwania: 66 minuty
język: polski lektor

Banda zbuntowanych nastolatek żyje na ulicach Kairu. Zadziwiają siłą charakteru, jaką muszą się wykazać każdego dnia oraz wielką radością życia.

Większość z nich uciekła z domu z powodu biedy. Ich dni były i są pełne ryzyka. Na ulicy spotykają się z gwałtem, uzależnieniem od narkotyków, prostytucją, niechcianą ciążą i macierzyństwem. Te kobiety, dzieci i matki, często w jednej osobie, żyją tylko dniem dzisiejszym. Widzimy je, gdy tańczą, śmieją się, ćwiczą aerobic oraz gdy poszukują innego sposobu na życie i wolność.

Reżyserka pokazuje bohaterki z empatią, ale bez sentymentów. Upór każdej z tych młodych dziewcząt w walce o swoją szansę oraz wielką zespołowość i koleżeńskość. Pozwala nam także odkryć inny świat, niewidzialny dla przeciętnego turysty na wakacjach w Egipcie.

http://ncrypt.in/folder-HAHnvDnp

Może zainteresują Cię jeszcze te filmy?