Manifest

Naszym celem jest zapewnienie dostępu do ciekawych oraz unikatowych filmów wszystkim zainteresowanym. Strona ma charakter niekomercyjny i nie pobieramy od nikogo żadnych opłat. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom, ponieważ obecnie panuje deficyt stron internetowych z ciekawymi filmami.

Mimo likwidacji Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk w 1989 roku w Polsce nadal dochodzi do ograniczania swobód obywatelskich w zakresie wolności wyrażania poglądów i twórczości artystycznej. Zmieniła się forma: miejsce oficjalnej cenzury prewencyjnej zajęła nieoficjalna cenzura represyjna, posługująca się naciskiem ekonomicznym, prawnym lub administracyjnym do tłumienia, zatrzymywania eliminowania tych dzieł sztuki i wypowiedzi, które nie są zgodne z ideologią polityczną, normami obyczajowymi, doktrynami religijnymi bądź polityką korporacyjną.

Korzystamy z wolności korzystania z dóbr kultury, które są prawem człowieka zapisanym w Powszechnej Deklaracji: "Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym swojej społeczności, do korzystania ze zdobyczy kultury, do uczestniczenia w postępie nauki i do korzystania z jej dobrodziejstw".

Inicjatywa jest całkowicie niekomercyjna, nie przynosi dochodów, nie wyświetlamy dla Was reklam - w imię dobra społecznego.

 

Drzewo cytrynowe

drzewo_cytrynoweprodukcja: Francja, Niemcy, Izrael
gatunek: Dramat
reżyseria: Eran Riklis
scenariusz: Eran Riklis, Suha Arraf
czas trwania: 106 min.
język: polskie napisy

Salma [Hiam Abbass] jest palestyńską wdową i żyje tuż przy zielonej granicy z Izraelem. Pewnego dnia do domu naprzeciwko jej zagajnika drzew cytrynowych wprowadza się ważna osobistość – sam izraelski Minister Obrony [Doron Tavory]. W krótkim czasie izraelskie siły bezpieczeństwa oświadczają, że drzewa Salmy stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa ministra i żądają ich wycięcia.

Razem z Ziad Daud [Ali Suliman], młodym palestyńskim prawnikiem, wdowa szuka sprawiedliwości w sądach, również w izraelskim Sądzie Najwyższym. Jej determinację zauważa żona ministra – Mira Navon [Rona Lipaz-Michael], kobieta nieszczęśliwa w małżeństwie. Pomimo dzielących je różnic dwie kobiety znajdują nić porozumienia.

Problemy Bliskiego Wschodu nie dają jednak o sobie zapomnieć…

http://ncrypt.in/folder-nN7KDqAJ

Może zainteresują Cię jeszcze te filmy?