Manifest

Naszym celem jest zapewnienie dostępu do ciekawych oraz unikatowych filmów wszystkim zainteresowanym. Strona ma charakter niekomercyjny i nie pobieramy od nikogo żadnych opłat. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom, ponieważ obecnie panuje deficyt stron internetowych z ciekawymi filmami.

Mimo likwidacji Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk w 1989 roku w Polsce nadal dochodzi do ograniczania swobód obywatelskich w zakresie wolności wyrażania poglądów i twórczości artystycznej. Zmieniła się forma: miejsce oficjalnej cenzury prewencyjnej zajęła nieoficjalna cenzura represyjna, posługująca się naciskiem ekonomicznym, prawnym lub administracyjnym do tłumienia, zatrzymywania eliminowania tych dzieł sztuki i wypowiedzi, które nie są zgodne z ideologią polityczną, normami obyczajowymi, doktrynami religijnymi bądź polityką korporacyjną.

Korzystamy z wolności korzystania z dóbr kultury, które są prawem człowieka zapisanym w Powszechnej Deklaracji: "Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym swojej społeczności, do korzystania ze zdobyczy kultury, do uczestniczenia w postępie nauki i do korzystania z jej dobrodziejstw".

 

Dlaczego demokracja?

dlaczego_demokracja.jpgrok produkcji: 2006
czas trwania: 52min

Twórcy filmu zadają sobie pytanie: czy terroryzm może zagrozić demokracji. Afgański taksówkarz wiozący trzech pasażerów zostaje zatrzymany przez patrol amerykański. Pięć dni później umiera w więzieniu w Bagram, tydzień po śmierci innego więźnia. Obaj padli ofiarą brutalnych przesłuchań usankcjonowanych przez najwyższe władze Stanów Zjednoczonych. Wkrótce potem wybuchła afera z torturowaniem jeńców irackich w więzieniu Abu Ghraib. Autorzy dowodzą, że było to w zasadzie zgodne z zaleceniami najwyższych władz Stanów Zjednoczonych.

 

Film nie działa? - daj nam znać, naprawimy to!

Komentarze

A Ty co sądzisz?