Manifest

Naszym celem jest zapewnienie dostępu do ciekawych oraz unikatowych filmów wszystkim zainteresowanym. Strona ma charakter niekomercyjny i nie pobieramy od nikogo żadnych opłat. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom, ponieważ obecnie panuje deficyt stron internetowych z ciekawymi filmami.

Mimo likwidacji Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk w 1989 roku w Polsce nadal dochodzi do ograniczania swobód obywatelskich w zakresie wolności wyrażania poglądów i twórczości artystycznej. Zmieniła się forma: miejsce oficjalnej cenzury prewencyjnej zajęła nieoficjalna cenzura represyjna, posługująca się naciskiem ekonomicznym, prawnym lub administracyjnym do tłumienia, zatrzymywania eliminowania tych dzieł sztuki i wypowiedzi, które nie są zgodne z ideologią polityczną, normami obyczajowymi, doktrynami religijnymi bądź polityką korporacyjną.

Korzystamy z wolności korzystania z dóbr kultury, które są prawem człowieka zapisanym w Powszechnej Deklaracji: "Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym swojej społeczności, do korzystania ze zdobyczy kultury, do uczestniczenia w postępie nauki i do korzystania z jej dobrodziejstw".

Inicjatywa jest całkowicie niekomercyjna, nie przynosi dochodów, nie wyświetlamy dla Was reklam - w imię dobra społecznego.

 

Czerwony Elvis

Czerwony Elviskraj: Niemcy
rok produkcji: 2006
reżyseria: Leopold Grun
język: polski lektor

Dean Reed to kowboj z Colorado, piosenkarz, twarz spaghetti westernów, przyjaciel Salvadora Allende i Yassera Arafata, przeciwnik wojny w Wietnamie i polityki USA. Jedna z niewielu postaci, które swobodnie przekraczały granice państw podzielonych przez zimną wojnę.

Jako pierwszy muzyk ze Stanów odbył tournee po Związku Radzieckim i z radością pozował do zdjęć w Libanie z kałasznikowem w ręku. Do NRD przeprowadził się w 1972 roku i tam założył rodzinę. Jest jedną z największych międzynarodowych sław popkultury z okresu zimnej wojny. Kochano go i podziwiano, a on odwzajemniał tę miłość niewyczerpaną energią i zaangażowaniem w sprawy świata. Dla wielu stał się odtrutką nie tylko na kłamstwo Zachodu, ale i Wschodu. Dla Rosjan, chilijskich górników i młodzieży z NRD był jedynym prawym człowiekiem, rozjaśniającym smutne czasy. Jedno z nieszczęść gwiazdora polegało na tym, że starał się też normalnie żyć. Niestety kolejne nieudane związki z kobietami i stagnacja w twórczości doprowadziły go do ponurego końca.

„Czerwony Elvis” to pełna emocji opowieść i krytyczny dokument o artyście-buntowniku, który znalazł się w pułapce pomiędzy ideologią a naiwnością, sukcesem a życiową tragedią. Film był prezentowany podczas 4. Festiwalu Światowego Filmu Dokumentalnego PLANETE DOC REVIEW.

Może zainteresują Cię jeszcze te filmy?