Manifest

Naszym celem jest zapewnienie dostępu do ciekawych oraz unikatowych filmów wszystkim zainteresowanym. Strona ma charakter niekomercyjny i nie pobieramy od nikogo żadnych opłat. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom, ponieważ obecnie panuje deficyt stron internetowych z ciekawymi filmami.

Mimo likwidacji Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk w 1989 roku w Polsce nadal dochodzi do ograniczania swobód obywatelskich w zakresie wolności wyrażania poglądów i twórczości artystycznej. Zmieniła się forma: miejsce oficjalnej cenzury prewencyjnej zajęła nieoficjalna cenzura represyjna, posługująca się naciskiem ekonomicznym, prawnym lub administracyjnym do tłumienia, zatrzymywania eliminowania tych dzieł sztuki i wypowiedzi, które nie są zgodne z ideologią polityczną, normami obyczajowymi, doktrynami religijnymi bądź polityką korporacyjną.

Korzystamy z wolności korzystania z dóbr kultury, które są prawem człowieka zapisanym w Powszechnej Deklaracji: "Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym swojej społeczności, do korzystania ze zdobyczy kultury, do uczestniczenia w postępie nauki i do korzystania z jej dobrodziejstw".

Inicjatywa jest całkowicie niekomercyjna, nie przynosi dochodów, nie wyświetlamy dla Was reklam - w imię dobra społecznego.

 

Bilal

Kraj: Finlandia/Indie
Reżyseria: Sourav Sarangi
Rok produkcji: 2006
Czas trwania: 52 minuty
Język: Polski lektor

Bilal ma zaledwie dwa lata, ale surowa rzeczywistość sprawia, że dorasta w przyspieszonym tempie. Na malcu spoczywa bowiem wielka odpowiedzialność – musi opiekować się młodszym bratem i pomagać niewidomym rodzicom.

Malutki pokoik w ubogiej dzielnicy Kalkuty kiedyś służył za stajnię, dziś jest domem czteroosobowej rodziny. Jego wnętrze tonie w mroku, ale niewidomi rodzice Bilala nie potrzebują światła. Ich syn widzi doskonale i, choć jest małym dzieckiem, zdaje sobie sprawę z kalectwa rodziców. Wie, jak komunikować się z nimi za pomocą dźwięków i dotyku. Wie także, jak może pomóc im w codziennym życiu.

Nagradzany na wielu przeglądach, film hinduskiego reżysera Sourava Sarangi opowiada niezwykłą historię Bilala. Świat widziany oczami małego zucha z hinduskiej ulicy pełen jest skrajnych uczuć – radości, smutku, nadziei. To magiczny świat Bilala.

Może zainteresują Cię jeszcze te filmy?