Manifest

Naszym celem jest zapewnienie dostępu do ciekawych oraz unikatowych filmów wszystkim zainteresowanym. Strona ma charakter niekomercyjny i nie pobieramy od nikogo żadnych opłat. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom, ponieważ obecnie panuje deficyt stron internetowych z ciekawymi filmami.

Mimo likwidacji Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk w 1989 roku w Polsce nadal dochodzi do ograniczania swobód obywatelskich w zakresie wolności wyrażania poglądów i twórczości artystycznej. Zmieniła się forma: miejsce oficjalnej cenzury prewencyjnej zajęła nieoficjalna cenzura represyjna, posługująca się naciskiem ekonomicznym, prawnym lub administracyjnym do tłumienia, zatrzymywania eliminowania tych dzieł sztuki i wypowiedzi, które nie są zgodne z ideologią polityczną, normami obyczajowymi, doktrynami religijnymi bądź polityką korporacyjną.

Korzystamy z wolności korzystania z dóbr kultury, które są prawem człowieka zapisanym w Powszechnej Deklaracji: "Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym swojej społeczności, do korzystania ze zdobyczy kultury, do uczestniczenia w postępie nauki i do korzystania z jej dobrodziejstw".

Inicjatywa jest całkowicie niekomercyjna, nie przynosi dochodów, nie wyświetlamy dla Was reklam - w imię dobra społecznego.

 

Bestia w nas

Bestia w nas Produkcja: Dania, Szwajcaria
Rok produkcji: 2007
Reżyseria: Yves Scagliola
Czas trwania: 01:11:56
Język: Polski lektor

Walki zwierząt u jednych budzą odrazę, u innych fascynację. Jednak większość ludzi, nawet jeśli się do tego nie przyznaje, przypatruje im się z ciekawością. Dlaczego?

Poruszający dokument o fascynacji, jaką budzą w ludziach walki zwierząt. Film zabiera widzów do najróżniejszych zakątków świata, w których organizowane są, legalnie lub nie, tego typu „zawody”. Pierwsze sceny pokazują odprawiany na Bali religijny rytuał walki kogutów, kolejne przenoszą nas do Meksyku, gdzie uczestnikami krwawych pojedynków są psy, potem trafiamy do Pekinu, by podejrzeć potyczki świerszczy. Podróż kończy się w San Francisco. Tam odbywają się nowoczesne igrzyska z udziałem robotów- niezwykłe show, w którym wojownicze, zdalnie sterowane maszyny niszczą się nawzajem.Reżyser nie epatuje jednak przemocą, interesuje go raczej dwoisty stosunek człowieka do naszych mniejszych braci i powody, dla których tego typu imprezy ekscytują ludzi na całym świecie. Film ukazuje codzienne życie osób zajmujących się walkami zwierząt, ich przygotowania do kolejnych potyczek, dbałość z jaką pielęgnują swoich pupili, nie szczędząc czasu ani starań. A przecież zwierzęta za chwilę wyjdą na ring, gdzie będą walczyć na śmierć i życie, by w końcu, tak jak zagryziony pitbull, w jednej z najbardziej przejmujących scen filmu, wylądować na wysypisku śmieci.