Manifest

Naszym celem jest zapewnienie dostępu do ciekawych oraz unikatowych filmów wszystkim zainteresowanym. Strona ma charakter niekomercyjny i nie pobieramy od nikogo żadnych opłat. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom, ponieważ obecnie panuje deficyt stron internetowych z ciekawymi filmami.

Mimo likwidacji Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk w 1989 roku w Polsce nadal dochodzi do ograniczania swobód obywatelskich w zakresie wolności wyrażania poglądów i twórczości artystycznej. Zmieniła się forma: miejsce oficjalnej cenzury prewencyjnej zajęła nieoficjalna cenzura represyjna, posługująca się naciskiem ekonomicznym, prawnym lub administracyjnym do tłumienia, zatrzymywania eliminowania tych dzieł sztuki i wypowiedzi, które nie są zgodne z ideologią polityczną, normami obyczajowymi, doktrynami religijnymi bądź polityką korporacyjną.

Korzystamy z wolności korzystania z dóbr kultury, które są prawem człowieka zapisanym w Powszechnej Deklaracji: "Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym swojej społeczności, do korzystania ze zdobyczy kultury, do uczestniczenia w postępie nauki i do korzystania z jej dobrodziejstw".

Inicjatywa jest całkowicie niekomercyjna, nie przynosi dochodów, nie wyświetlamy dla Was reklam - w imię dobra społecznego.

 

Ważniejsza od królów

kraj: Dania/USA
reżyseria: Lauren Greenfield
rok produkcji: 2019
czas trwania: 101 minuty
jezyk: polski lektor

Imelda Marcos to nie tylko była żona dyktatora Ferdinanda Marcosa, ale i ważna postać filipińskiej polityki. W 1965 roku jej ówczesny mąż zasiadł na fotelu prezydenta, a Imelda jako pierwsza dama wspierała go, pełniąc zarówno funkcje reprezentacyjne, jak i będąc ministrem. Mimo zmian na scenie politycznej i społecznej wciąż walczy o pozycję swojej rodziny. Choć samej nie udało jej się zwyciężyć w wyborach, pragnie, by urząd wiceprezydenta objął jej syn, Ferdinand 'Bongbong’, który własną matkę określa jako „polityczne zwierzę”.

Marcos po dziś dzień wzbudza sporo kontrowersji, których przyczyny leżą w skandalach korupcyjnych, ekstrawaganckim stylu życia i skłonności do otaczania siebie bogactwem, jakiego mało który Filipińczyk ma szansę doświadczyć. Dokument realizowano od 2014 roku – ukazuje wydarzenia z przeszłości oraz teraźniejsze działania Marcos.

Może zainteresują Cię jeszcze te filmy?