Manifest

Naszym celem jest zapewnienie dostępu do ciekawych oraz unikatowych filmów wszystkim zainteresowanym. Strona ma charakter niekomercyjny i nie pobieramy od nikogo żadnych opłat. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom, ponieważ obecnie panuje deficyt stron internetowych z ciekawymi filmami.

Mimo likwidacji Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk w 1989 roku w Polsce nadal dochodzi do ograniczania swobód obywatelskich w zakresie wolności wyrażania poglądów i twórczości artystycznej. Zmieniła się forma: miejsce oficjalnej cenzury prewencyjnej zajęła nieoficjalna cenzura represyjna, posługująca się naciskiem ekonomicznym, prawnym lub administracyjnym do tłumienia, zatrzymywania eliminowania tych dzieł sztuki i wypowiedzi, które nie są zgodne z ideologią polityczną, normami obyczajowymi, doktrynami religijnymi bądź polityką korporacyjną.

Korzystamy z wolności korzystania z dóbr kultury, które są prawem człowieka zapisanym w Powszechnej Deklaracji: "Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym swojej społeczności, do korzystania ze zdobyczy kultury, do uczestniczenia w postępie nauki i do korzystania z jej dobrodziejstw".

Inicjatywa jest całkowicie niekomercyjna, nie przynosi dochodów, nie wyświetlamy dla Was reklam - w imię dobra społecznego.

 

Szaleństwa Donalda Trumpa

kraj: USA
reżyseria: Dan Partland
rok produkcji: 2020
czas trwania: 83 minuty
język: polski lektor

Dokumentaliści prezentują portret psychologiczny prezydenta 45. prezydenta Stanów Zjednoczonych i jego wyborców. Zastanawiają się, jak człowiek o osobowości Donalda Trumpa mógł zostać przywódcą mocarstwa. Specjaliści z dziedzin zdrowia psychicznego, bezpieczeństwa oraz polityki podsumowują pięć lat prezydentury biznesmena z Nowego Jorku. Przyjrzą się również ludziom, którzy wynieśli Trumpa do władzy. Wnioski specjalistów z pewnością nie przypadną prezydentowi USA do gustu.