Manifest

Naszym celem jest zapewnienie dostępu do ciekawych oraz unikatowych filmów wszystkim zainteresowanym. Strona ma charakter niekomercyjny i nie pobieramy od nikogo żadnych opłat. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom, ponieważ obecnie panuje deficyt stron internetowych z ciekawymi filmami.

Mimo likwidacji Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk w 1989 roku w Polsce nadal dochodzi do ograniczania swobód obywatelskich w zakresie wolności wyrażania poglądów i twórczości artystycznej. Zmieniła się forma: miejsce oficjalnej cenzury prewencyjnej zajęła nieoficjalna cenzura represyjna, posługująca się naciskiem ekonomicznym, prawnym lub administracyjnym do tłumienia, zatrzymywania eliminowania tych dzieł sztuki i wypowiedzi, które nie są zgodne z ideologią polityczną, normami obyczajowymi, doktrynami religijnymi bądź polityką korporacyjną.

Korzystamy z wolności korzystania z dóbr kultury, które są prawem człowieka zapisanym w Powszechnej Deklaracji: "Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym swojej społeczności, do korzystania ze zdobyczy kultury, do uczestniczenia w postępie nauki i do korzystania z jej dobrodziejstw".

Inicjatywa jest całkowicie niekomercyjna, nie przynosi dochodów, nie wyświetlamy dla Was reklam - w imię dobra społecznego.

 

Spacer po wodzie

spacer po wodziegatunek: Dramat, Thriller
reżyseria: Eytan Fox
kraj: Szwecja, Izrael
rok produkcji: 2004
czas trwania: 1 godz. 43 min.
język: polski lektor

Agent Mossadu otrzymuje zadanie zaprzyjaźnienia się z wnukami hitlerowskiego zbrodniarza. Jak daleko jest w stanie się posunąć by dotrzeć do poszukiwanego od lat nazisty?

Chociaż jego cel to bardzo już sędziwy oficer nazistowski Alfred Himmelman, istnieje duże prawdopodobieństwo, że wciąż żyje. Eyal realizując swoje zadanie dociera najpierw do jego – wnuka Axela. Podszywając się pod przewodnika turystycznego udaje mu się zdobyć sympatię mężczyzny. Axel przybył do Izraela, żeby przekonać mieszkającą tu siostrę, Pię, do wzięcia udziału w przyjęciu urodzinowym ich ojca i pogodzenia się z rodziną. Mężczyźni wyjeżdżają razem w podróż, podczas której rodzi się między nimi prawdziwa przyjaźń, która zostaje wystawiona na próbę, gdy okazuje się, że Axel jest homoseksualistą. Eyal początkowo nie potrafi tego zaakceptować.

Reżyserem filmu jest popularny w środowisku liberałów z Tel Awiwu Eytan Fox. Zdjęcia do powstawały w trzech krajach: Izraelu, Niemczech i Turcji. Ciekawostką jest również fakt, który ujawniła Caroline Peters, filmowa Pia Himmelman. W jednym z wywiadów wyznała, że jej prawdziwy dziadek, także był nazistą. Film godny dostrzeżenia, skłaniający do refleksji i pozbawiony jednoznacznych ocen. Jego wartość budują także kreacje aktorskie Liora Ashkenaziego i Knuta Bergera.

Może zainteresują Cię jeszcze te filmy?