Manifest

Naszym celem jest zapewnienie dostępu do ciekawych oraz unikatowych filmów wszystkim zainteresowanym. Strona ma charakter niekomercyjny i nie pobieramy od nikogo żadnych opłat. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom, ponieważ obecnie panuje deficyt stron internetowych z ciekawymi filmami.

Mimo likwidacji Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk w 1989 roku w Polsce nadal dochodzi do ograniczania swobód obywatelskich w zakresie wolności wyrażania poglądów i twórczości artystycznej. Zmieniła się forma: miejsce oficjalnej cenzury prewencyjnej zajęła nieoficjalna cenzura represyjna, posługująca się naciskiem ekonomicznym, prawnym lub administracyjnym do tłumienia, zatrzymywania eliminowania tych dzieł sztuki i wypowiedzi, które nie są zgodne z ideologią polityczną, normami obyczajowymi, doktrynami religijnymi bądź polityką korporacyjną.

Korzystamy z wolności korzystania z dóbr kultury, które są prawem człowieka zapisanym w Powszechnej Deklaracji: "Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym swojej społeczności, do korzystania ze zdobyczy kultury, do uczestniczenia w postępie nauki i do korzystania z jej dobrodziejstw".

Inicjatywa jest całkowicie niekomercyjna, nie przynosi dochodów, nie wyświetlamy dla Was reklam - w imię dobra społecznego.

 

Po trzęsieniu ziemi: łzy Syczuanu

Po trzęsieniu ziemi: łzy Syczuanureżyseria: Jon Alpert,Matthew O’Neill
kraj: USA
rok produkcji: 2009
czas trwania: 37 minuty
język: polski lektor

Wstrząsający dokument opowiadający o konsekwencjach tragicznego kataklizmu, który wydarzył się w Chinach w połowie 2008 roku.

12 maja 2008 olbrzymie trzęsienie ziemi w Syczuanie, jednej z najbiedniejszych prowincji Chin, przyczyniło się do śmierci blisko 70 tys. osób, w tym 10 tys. dzieci. W wielu miastach żywioł spowodował zawalenie się wielu budynków szkolnych o niezbyt stabilnych konstrukcjach, a tym samym śmierć wielu uczących się w nich dzieci. Większość z nich było jedynakami. Ich zrozpaczeni rodzice próbują szukać osób odpowiedzialnych za tę tragedię. Niestety, zazwyczaj muszą zmierzyć się z niekompetencją urzędników państwowych i składanymi przez nich obietnicami bez pokrycia. Poruszający dokument mówiący o jednej z największych katastrof naturalnych ostatnich lat i dramatycznych konsekwencjach, jakie miała ona dla tysięcy obywateli Chin. Opowiada o bezdusznym i niewydolnym systemie państwowym najludniejszego kraju świata. Film otrzymał nominację do nagrody Emmy.

Może zainteresują Cię jeszcze te filmy?