Manifest

Naszym celem jest zapewnienie dostępu do ciekawych oraz unikatowych filmów wszystkim zainteresowanym. Strona ma charakter niekomercyjny i nie pobieramy od nikogo żadnych opłat. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom, ponieważ obecnie panuje deficyt stron internetowych z ciekawymi filmami.

Mimo likwidacji Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk w 1989 roku w Polsce nadal dochodzi do ograniczania swobód obywatelskich w zakresie wolności wyrażania poglądów i twórczości artystycznej. Zmieniła się forma: miejsce oficjalnej cenzury prewencyjnej zajęła nieoficjalna cenzura represyjna, posługująca się naciskiem ekonomicznym, prawnym lub administracyjnym do tłumienia, zatrzymywania eliminowania tych dzieł sztuki i wypowiedzi, które nie są zgodne z ideologią polityczną, normami obyczajowymi, doktrynami religijnymi bądź polityką korporacyjną.

Korzystamy z wolności korzystania z dóbr kultury, które są prawem człowieka zapisanym w Powszechnej Deklaracji: "Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym swojej społeczności, do korzystania ze zdobyczy kultury, do uczestniczenia w postępie nauki i do korzystania z jej dobrodziejstw".

Inicjatywa jest całkowicie niekomercyjna, nie przynosi dochodów, nie wyświetlamy dla Was reklam - w imię dobra społecznego.

 

Obdzwaniacze

obdzwaniaczekraj: Dania
rok produkcji: 2008
czas trwania: 29 minuty
język: polski lektor

W nowym call center w hinduskim mieście Hyderabad 75 pełnych nadziei sprzedawców rozpoczyna misję nierealną do zrealizowania.

Każdy z nich ma produkt do sprzedania ze spisu z „The American Yellow Pages”, jeden aparat telefoniczny, nowe amerykańskie imię i czarujący głos, 9,5 miliona perspektywicznych konsumentów oraz nadmiernie ambitnego szefa Kabitha, którzy jest zdeterminowany na szybki zysk. Praca zaczyna się o 8 rano, gdy budzi się Ameryka. Pracownicy w Indiach korzystają z „The American Yellow Pages”, katalogu biznesowego w dużym stopniu podobnego do oryginalnego „Yellow Pages”.

Zadaniem 75 nowozatrudnionych pracowników jest sprzedać produkty za 459,95 USD za sztukę. Wyposażeni w amerykańskie imię i z podstawową znajomością angielskiego są rzucani na pożarcie konsumentom. Noce w call center ciągną się w nieskończoność, pomyłki zdarzają się na każdym kroku, a żadna transakcja nie zostaje zawarta. Podczas gdy sprzedawcy dzwonią do upadłego, desperacja Kabitha wzrasta.