Manifest

Naszym celem jest zapewnienie dostępu do ciekawych oraz unikatowych filmów wszystkim zainteresowanym. Strona ma charakter niekomercyjny i nie pobieramy od nikogo żadnych opłat. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom, ponieważ obecnie panuje deficyt stron internetowych z ciekawymi filmami.

Mimo likwidacji Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk w 1989 roku w Polsce nadal dochodzi do ograniczania swobód obywatelskich w zakresie wolności wyrażania poglądów i twórczości artystycznej. Zmieniła się forma: miejsce oficjalnej cenzury prewencyjnej zajęła nieoficjalna cenzura represyjna, posługująca się naciskiem ekonomicznym, prawnym lub administracyjnym do tłumienia, zatrzymywania eliminowania tych dzieł sztuki i wypowiedzi, które nie są zgodne z ideologią polityczną, normami obyczajowymi, doktrynami religijnymi bądź polityką korporacyjną.

Korzystamy z wolności korzystania z dóbr kultury, które są prawem człowieka zapisanym w Powszechnej Deklaracji: "Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym swojej społeczności, do korzystania ze zdobyczy kultury, do uczestniczenia w postępie nauki i do korzystania z jej dobrodziejstw".

 

Niewolnictwo dzieci w Indiach

Niewolnictwo dzieci w IndiachKraj: Niemcy
Rok produkcji: 2008
Czas trwania: 49 minuty
Język: Polski lektor

Wbrew prawu, dzieci są tu zatrudniane a nawet sprzedawane do pracy. Ponieważ wszystko jest nielegalne, proceder ten jest ukrywany a dzieci pracują ukradkiem w piwnicach, komórkach, fatalnych warunkach przez kilkanaście godzin dziennie, czasem bez jedzenia. Są bite i poniżane.

W filmie autorzy pokazują małe pracownie, fabryczki, zakłady rzemieślnicze i kamieniarskie z pracującymi dziećmi, a także akcje policji i ekip ratunkowych, którzy starają się pomóc dzieciom. Niestety proceder się rozwija na tak ogromną skalę, że służby nie są w stanie uporać się z problemem.

Uwaga:
Brak pierwszych 12 minut filmu.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=tz9t1Uf5WyU[/youtube]

Pobierz:

Może zainteresują Cię jeszcze te filmy?

Film nie działa? - daj nam znać, naprawimy to!

Komentarze

A Ty co sądzisz?