Manifest

Naszym celem jest zapewnienie dostępu do ciekawych oraz unikatowych filmów wszystkim zainteresowanym. Strona ma charakter niekomercyjny i nie pobieramy od nikogo żadnych opłat. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom, ponieważ obecnie panuje deficyt stron internetowych z ciekawymi filmami.

Mimo likwidacji Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk w 1989 roku w Polsce nadal dochodzi do ograniczania swobód obywatelskich w zakresie wolności wyrażania poglądów i twórczości artystycznej. Zmieniła się forma: miejsce oficjalnej cenzury prewencyjnej zajęła nieoficjalna cenzura represyjna, posługująca się naciskiem ekonomicznym, prawnym lub administracyjnym do tłumienia, zatrzymywania eliminowania tych dzieł sztuki i wypowiedzi, które nie są zgodne z ideologią polityczną, normami obyczajowymi, doktrynami religijnymi bądź polityką korporacyjną.

Korzystamy z wolności korzystania z dóbr kultury, które są prawem człowieka zapisanym w Powszechnej Deklaracji: "Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym swojej społeczności, do korzystania ze zdobyczy kultury, do uczestniczenia w postępie nauki i do korzystania z jej dobrodziejstw".

Inicjatywa jest całkowicie niekomercyjna, nie przynosi dochodów, nie wyświetlamy dla Was reklam - w imię dobra społecznego.

 

Niedoskonały świat

Niedoskonały światKraj: USA
Reżyseria: Shelley Silver
Rok produkcji: 2008
Czas trwania: 53 minuty
Język: Polski lektor

„Czy jesteś odpowiedzialny za rząd?”, „czy czujesz, że posiadasz kontrolę nad własnym życiem?” – to tylko dwa z różnych pytań jakie reżyserka Shelly Silver zadawała ludziom spotkanym na nowojorskich ulicach. Jej dokument „Niedoskonały świat” jest pozbawioną dydaktyzmu, niekonwencjonalną rozprawką na temat nowoczesnego poczucia obywatelstwa.

Badacze w USA mówią, że Amerykanie są ogarnięci apatią, biernością i zniechęceniem. Shelly Silver postanowiła się przekonać, czy tak jest naprawdę. Wychodząc na ulice Nowego Jorku z kamerą, starała się dotrzeć do przedstawicieli różnych grup społecznych i poznać ich opinie na tematy polityczne, społeczne i egzystencjalne. Jej uwaga skupiła się przede wszystkim na swoistym starciu między obowiązkami jednostki a zbiorowości. Rezultat tego eksperymentu, przedstawiony w „Niedoskonałym świecie” może zaskoczyć niejednego.

Pobierz:

Film nie działa? - daj nam znać, naprawimy to!

Komentarze

A Ty co sądzisz?