Manifest

Naszym celem jest zapewnienie dostępu do ciekawych oraz unikatowych filmów wszystkim zainteresowanym. Strona ma charakter niekomercyjny i nie pobieramy od nikogo żadnych opłat. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom, ponieważ obecnie panuje deficyt stron internetowych z ciekawymi filmami.

Mimo likwidacji Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk w 1989 roku w Polsce nadal dochodzi do ograniczania swobód obywatelskich w zakresie wolności wyrażania poglądów i twórczości artystycznej. Zmieniła się forma: miejsce oficjalnej cenzury prewencyjnej zajęła nieoficjalna cenzura represyjna, posługująca się naciskiem ekonomicznym, prawnym lub administracyjnym do tłumienia, zatrzymywania eliminowania tych dzieł sztuki i wypowiedzi, które nie są zgodne z ideologią polityczną, normami obyczajowymi, doktrynami religijnymi bądź polityką korporacyjną.

Korzystamy z wolności korzystania z dóbr kultury, które są prawem człowieka zapisanym w Powszechnej Deklaracji: "Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym swojej społeczności, do korzystania ze zdobyczy kultury, do uczestniczenia w postępie nauki i do korzystania z jej dobrodziejstw".

Inicjatywa jest całkowicie niekomercyjna, nie przynosi dochodów, nie wyświetlamy dla Was reklam - w imię dobra społecznego.

 

Mroczne dni

mroczne_dniProdukcja: USA
Rok produkcji: 2000
Reżyseria: Marc Singer
Czas trwania filmu: 94 minuty
Język: Polski lektor

Dokument opowiadający o społeczności bezdomnych żyjących w tunelach metra pod Manhattanem. Ich sposób życia nie mieści się w wyobraźni tych, którzy poruszają się po ulicach nad nimi. Ich jedynymi towarzyszami są szczury przemykające pomiędzy stertami śmieci i szybkie pociągi wyjeżdżające z Penn Station, które nieoczekiwanie wyłaniają się z ciemności.

Film ukazuje grupę indywidualistów i różnorodne, a często zabawne sposoby, jakimi radzą sobie oni pod ziemią. Reżyser, Mark Singer, zdecydował się na dwa lata porzucić życie na powierzchni i spędzić cały swój czas w tunelu. Cała ekipa, poczynając od specjalistów od dźwięku, a kończąc na elektrykach, składała się z ludzi w nim mieszkających. Mając pozornie tak niewiele do zaoferowania, wiele wnieśli do filmu. Jego siła tkwi w obnażeniu ludzkiej bezbronności i wrażliwości.

Może zainteresują Cię jeszcze te filmy?