Manifest

Naszym celem jest zapewnienie dostępu do ciekawych oraz unikatowych filmów wszystkim zainteresowanym. Strona ma charakter niekomercyjny i nie pobieramy od nikogo żadnych opłat. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom, ponieważ obecnie panuje deficyt stron internetowych z ciekawymi filmami.

Mimo likwidacji Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk w 1989 roku w Polsce nadal dochodzi do ograniczania swobód obywatelskich w zakresie wolności wyrażania poglądów i twórczości artystycznej. Zmieniła się forma: miejsce oficjalnej cenzury prewencyjnej zajęła nieoficjalna cenzura represyjna, posługująca się naciskiem ekonomicznym, prawnym lub administracyjnym do tłumienia, zatrzymywania eliminowania tych dzieł sztuki i wypowiedzi, które nie są zgodne z ideologią polityczną, normami obyczajowymi, doktrynami religijnymi bądź polityką korporacyjną.

Korzystamy z wolności korzystania z dóbr kultury, które są prawem człowieka zapisanym w Powszechnej Deklaracji: "Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym swojej społeczności, do korzystania ze zdobyczy kultury, do uczestniczenia w postępie nauki i do korzystania z jej dobrodziejstw".

Inicjatywa jest całkowicie niekomercyjna, nie przynosi dochodów, nie wyświetlamy dla Was reklam - w imię dobra społecznego.

 

Ladybird, Ladybird

Reżyseria: Ken Loach
Kraj: Wielka Brytania
Gatunek: Dramat społeczny
Rok produkcji: 1994
Czas trwania: 101 minuty
Język: Polski lektor

Film oparty na prawdziwej historii pewnej Angielki, która straciła prawo do opieki nad dziećmi. Maggie Conlan ma czwórkę dzieci, każde z innego związku. Opieka społeczna zaczyna się interesować jej życiem, gdy pozostawione bez opieki dzieci ucierpią w wyniku pożaru. Po tym wypadku Maggie straci prawa rodzicielskie.

Kobieta, po wielu latach nieudanych związków, spotyka w końcu mężczyznę swoich marzeń, Paragwajczyka Jorge, z którym zaczyna nowe życie. Niestety opieka społeczna nie chce jej oddać dzieci. Nikogo nie obchodzi, że Maggie się zmieniła, ustatkowała. Matka z pomocą Jorge zaczyna więc walkę z biurokracją i urzędnikami. Jedyne czego pragnie, to by cała rodzina była znów razem. Niestety system jest bezlitosny, a sytuacja pogarsza się jeszcze, gdy okazuje się, że Maggie znów jest w ciąży.

http://ncrypt.in/folder-Q6jzDd8x