Manifest

Naszym celem jest zapewnienie dostępu do ciekawych oraz unikatowych filmów wszystkim zainteresowanym. Strona ma charakter niekomercyjny i nie pobieramy od nikogo żadnych opłat. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom, ponieważ obecnie panuje deficyt stron internetowych z ciekawymi filmami.

Mimo likwidacji Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk w 1989 roku w Polsce nadal dochodzi do ograniczania swobód obywatelskich w zakresie wolności wyrażania poglądów i twórczości artystycznej. Zmieniła się forma: miejsce oficjalnej cenzury prewencyjnej zajęła nieoficjalna cenzura represyjna, posługująca się naciskiem ekonomicznym, prawnym lub administracyjnym do tłumienia, zatrzymywania eliminowania tych dzieł sztuki i wypowiedzi, które nie są zgodne z ideologią polityczną, normami obyczajowymi, doktrynami religijnymi bądź polityką korporacyjną.

Korzystamy z wolności korzystania z dóbr kultury, które są prawem człowieka zapisanym w Powszechnej Deklaracji: "Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym swojej społeczności, do korzystania ze zdobyczy kultury, do uczestniczenia w postępie nauki i do korzystania z jej dobrodziejstw".

Inicjatywa jest całkowicie niekomercyjna, nie przynosi dochodów, nie wyświetlamy dla Was reklam - w imię dobra społecznego.

 

Kryptoutopia – bitcoin, blockchainy i przyszłość Internetu

kraj: Australia
reżyseria: Michael Watchulonis
rok produkcji: 2020
czas trwania: 53 minuty
język: polski lektor

Obraz przybliża realia ekosystemu kryptowalut i technologii blockchain. Widzowie poznają zalety i wady tej kontrowersyjnej branży, jej głównych graczy oraz przyczyny ich konfliktów. Specjaliści zastanawiają się, czy technologię blockchain można wykorzystać do stworzenia nowej, bardziej sprawiedliwej, zdecentralizowanej i nieocenzurowanej strony internetowej 3.0, w której można kontrolować dane i chronić tożsamość online. Opowiedziana zostanie też historia Internetu, aby pokazać, jakie zmiany doprowadziły do kryzysu megakorporacji kontrolujących informacje. Wartość wszystkich pieniędzy świata to około stu dwudziestu bilionów dolarów. Każdy dolar tworzony przez rządy i banki powstaje jako dług, który w przyszłości trzeba oddać z odsetkami. Nigdy nie będzie wystarczająco dużo pieniędzy na spłatę zaległości. Pieniądze to cyfrowy rejestr w banku. Żywa gotówka bierze niewielki udział w całej operacji.

Może zainteresują Cię jeszcze te filmy?