Manifest

Naszym celem jest zapewnienie dostępu do ciekawych oraz unikatowych filmów wszystkim zainteresowanym. Strona ma charakter niekomercyjny i nie pobieramy od nikogo żadnych opłat. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom, ponieważ obecnie panuje deficyt stron internetowych z ciekawymi filmami.

Mimo likwidacji Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk w 1989 roku w Polsce nadal dochodzi do ograniczania swobód obywatelskich w zakresie wolności wyrażania poglądów i twórczości artystycznej. Zmieniła się forma: miejsce oficjalnej cenzury prewencyjnej zajęła nieoficjalna cenzura represyjna, posługująca się naciskiem ekonomicznym, prawnym lub administracyjnym do tłumienia, zatrzymywania eliminowania tych dzieł sztuki i wypowiedzi, które nie są zgodne z ideologią polityczną, normami obyczajowymi, doktrynami religijnymi bądź polityką korporacyjną.

Korzystamy z wolności korzystania z dóbr kultury, które są prawem człowieka zapisanym w Powszechnej Deklaracji: "Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym swojej społeczności, do korzystania ze zdobyczy kultury, do uczestniczenia w postępie nauki i do korzystania z jej dobrodziejstw".

Inicjatywa jest całkowicie niekomercyjna, nie przynosi dochodów, nie wyświetlamy dla Was reklam - w imię dobra społecznego.

 

Kołysanka z Phnom Penh

Kołysanka z Phnom PenhProdukcja: Polska
Rok produkcji: 2011
Czas trwania: 97 min.

Każdy ma tajemnicę. Tajemnicę przyszłości. „Kołysanka z Phnom Penh” to intymna opowieść o człowieku, który szuka miłości i akceptacji. Ilan Schickman opuścił Izrael, marząc o nowym życiu. Obecnie mieszka w Phnom Penh w Kambodży, razem ze swoją khmerską partnerką Saran i córkami, dwuletnią Marie i sześciomiesięczną Jasmine, próbując związać koniec z końcem jako uliczny wróżbita. Przepowiadanie przyszłości innym ludziom może być bardzo niebezpieczne. Ilan pracuje w nocy na 51. ulicy, tuż obok barów z prostytutkami, pełnych dealerów narkotyków i seksturystów. To najlepsze miejsce, aby znaleźć klientów.

Saran tłumaczy przepowiednie Ilana, Marie wędruje sama wśród obcych ludzi, a Jasmine śpi w swoim hamaku nieświadoma świata wokół niej. Ilan postanawia oddać starszą córkę do rodziny Saran na wieś. Zaczyna się podróż z piekielnego miasta na idylliczną wieś. Zachód słońca na rzece Mekong to obraz wypełniony odległym, niemal nierealnym pięknem, które nie ma prawa istnieć w świecie Ilana. Rodzina Saran nie chce zajmować się Marie za darmo. Ilan musi zabrać Saran i obie córki z powrotem do Phnom Penh. Po powrocie czeka go podjęcie trudnej decyzji, co do przyszłości starszej dziewczynki.

„Kołysanka z Phnom Penh” portretuje ludzi uwięzionych w swoim życiu, którzy marzą o szczęśliwej, kochającej się rodzinie i o tym, by nie bać się przyszłości.

Może zainteresują Cię jeszcze te filmy?