Manifest

Naszym celem jest zapewnienie dostępu do ciekawych oraz unikatowych filmów wszystkim zainteresowanym. Strona ma charakter niekomercyjny i nie pobieramy od nikogo żadnych opłat. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom, ponieważ obecnie panuje deficyt stron internetowych z ciekawymi filmami.

Mimo likwidacji Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk w 1989 roku w Polsce nadal dochodzi do ograniczania swobód obywatelskich w zakresie wolności wyrażania poglądów i twórczości artystycznej. Zmieniła się forma: miejsce oficjalnej cenzury prewencyjnej zajęła nieoficjalna cenzura represyjna, posługująca się naciskiem ekonomicznym, prawnym lub administracyjnym do tłumienia, zatrzymywania eliminowania tych dzieł sztuki i wypowiedzi, które nie są zgodne z ideologią polityczną, normami obyczajowymi, doktrynami religijnymi bądź polityką korporacyjną.

Korzystamy z wolności korzystania z dóbr kultury, które są prawem człowieka zapisanym w Powszechnej Deklaracji: "Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym swojej społeczności, do korzystania ze zdobyczy kultury, do uczestniczenia w postępie nauki i do korzystania z jej dobrodziejstw".

Inicjatywa jest całkowicie niekomercyjna, nie przynosi dochodów, nie wyświetlamy dla Was reklam - w imię dobra społecznego.

 

Gringo w faweli

kraj: Wielka Brytania
rok produkcji: 2016
reżyseria: Alex Kryszkiewicz
czas trwania: 55 minuty
język: polski lektor

Rio De Janeiro, znane także jako Cudowne Miasto, to nie tylko białe piaszczyste plaże, luksus i muzyka. To także fawele – brazylijski odpowiednik slumsów, czyli dzielnic zamieszkiwanych przez najuboższą część społeczeństwa. W fawelach zamieszkali trzej biali mężczyźni z Wielkiej Brytanii – artysta, muzyk oraz marzyciel. Sąsiedzi nazywają ich „gringos”. Bohaterowie z różnych powodów trafili do brytyjskich slumsów. Teraz nie wyobrażają sobie życia gdziekolwiek indziej. Film przedstawia szczegółowy obraz tamtejszej społeczności.

Może zainteresują Cię jeszcze te filmy?