Manifest

Naszym celem jest zapewnienie dostępu do ciekawych oraz unikatowych filmów wszystkim zainteresowanym. Strona ma charakter niekomercyjny i nie pobieramy od nikogo żadnych opłat. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom, ponieważ obecnie panuje deficyt stron internetowych z ciekawymi filmami.

Mimo likwidacji Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk w 1989 roku w Polsce nadal dochodzi do ograniczania swobód obywatelskich w zakresie wolności wyrażania poglądów i twórczości artystycznej. Zmieniła się forma: miejsce oficjalnej cenzury prewencyjnej zajęła nieoficjalna cenzura represyjna, posługująca się naciskiem ekonomicznym, prawnym lub administracyjnym do tłumienia, zatrzymywania eliminowania tych dzieł sztuki i wypowiedzi, które nie są zgodne z ideologią polityczną, normami obyczajowymi, doktrynami religijnymi bądź polityką korporacyjną.

Korzystamy z wolności korzystania z dóbr kultury, które są prawem człowieka zapisanym w Powszechnej Deklaracji: "Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym swojej społeczności, do korzystania ze zdobyczy kultury, do uczestniczenia w postępie nauki i do korzystania z jej dobrodziejstw".

Inicjatywa jest całkowicie niekomercyjna, nie przynosi dochodów, nie wyświetlamy dla Was reklam - w imię dobra społecznego.

 

Florida Keys – raj utracony

kraj: Francja
rok produkcji: 2019
czas trwania: 52 minuty
język: polski lektor

Na południu Stanów Zjednoczonych – w miejscu, gdzie wody Zatoki Meksykańskiej łączą się z Atlantykiem – znajduje się Florida Keys. To długi na 250 km łańcuch około 1700 wysp koralowych, który przyciąga rocznie ponad trzy miliony turystów, w tym najbogatszych Amerykanów. Odbywają się tam ekstrawaganckie parady Fantasy Fest, podczas których obowiązuje tylko jedna reguła – dobra zabawa. Konsekwencją rosnącej popularności Florida Keys są coraz wyższe czynsze. Twórcy dokumentu rozmawiają z ludźmi, którzy musieli wyprowadzić się ze swoich mieszkań. Znaleźli oni schronienie w prowizorycznych obozach na opuszczonej wyspie. Filmowcy ukazują też skutki globalnego ocieplenia zagrażające archipelagowi.

Może zainteresują Cię jeszcze te filmy?