Manifest

Naszym celem jest zapewnienie dostępu do ciekawych oraz unikatowych filmów wszystkim zainteresowanym. Strona ma charakter niekomercyjny i nie pobieramy od nikogo żadnych opłat. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom, ponieważ obecnie panuje deficyt stron internetowych z ciekawymi filmami.

Mimo likwidacji Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk w 1989 roku w Polsce nadal dochodzi do ograniczania swobód obywatelskich w zakresie wolności wyrażania poglądów i twórczości artystycznej. Zmieniła się forma: miejsce oficjalnej cenzury prewencyjnej zajęła nieoficjalna cenzura represyjna, posługująca się naciskiem ekonomicznym, prawnym lub administracyjnym do tłumienia, zatrzymywania eliminowania tych dzieł sztuki i wypowiedzi, które nie są zgodne z ideologią polityczną, normami obyczajowymi, doktrynami religijnymi bądź polityką korporacyjną.

Korzystamy z wolności korzystania z dóbr kultury, które są prawem człowieka zapisanym w Powszechnej Deklaracji: "Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym swojej społeczności, do korzystania ze zdobyczy kultury, do uczestniczenia w postępie nauki i do korzystania z jej dobrodziejstw".

Inicjatywa jest całkowicie niekomercyjna, nie przynosi dochodów, nie wyświetlamy dla Was reklam - w imię dobra społecznego.

 

Comandante

comandanteReżyseria: Oliver Stone
Rok produkcji: 2003
Czas trwania filmu: 99 min.
Produkcja: USA, Hiszpania
Gatunek: dokumentalny
Język: polskie napisy

„Dowódca” to pełnometrażowy dokument, będący w rzeczywistości zapisem licznych rozmów reżysera (Oliver Stone) z Fidelem Castro. Dzięki temu dokumentowi możemy spojrzeć na kubańskiego przywódcę z drugiej strony, jego własnym okiem. Castro opowiada Stone’owi o swojej młodości, drodze do władzy i jego ocenie sytuacji społeczno – politycznej w rządzonej przez siebie Kubie.

Przeczytaj:
Anarchiści a kubański reżim
Żywotność rewolucji
Wallerstein: Kuba i Stany Zjednoczone – powolne ocieplanie stosunków
Che Guevara, hasta la victoria siempre – zawsze do zwycięstwa

Może zainteresują Cię jeszcze te filmy?