Manifest

Naszym celem jest zapewnienie dostępu do ciekawych oraz unikatowych filmów wszystkim zainteresowanym. Strona ma charakter niekomercyjny i nie pobieramy od nikogo żadnych opłat. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom, ponieważ obecnie panuje deficyt stron internetowych z ciekawymi filmami.

Mimo likwidacji Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk w 1989 roku w Polsce nadal dochodzi do ograniczania swobód obywatelskich w zakresie wolności wyrażania poglądów i twórczości artystycznej. Zmieniła się forma: miejsce oficjalnej cenzury prewencyjnej zajęła nieoficjalna cenzura represyjna, posługująca się naciskiem ekonomicznym, prawnym lub administracyjnym do tłumienia, zatrzymywania eliminowania tych dzieł sztuki i wypowiedzi, które nie są zgodne z ideologią polityczną, normami obyczajowymi, doktrynami religijnymi bądź polityką korporacyjną.

Korzystamy z wolności korzystania z dóbr kultury, które są prawem człowieka zapisanym w Powszechnej Deklaracji: "Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym swojej społeczności, do korzystania ze zdobyczy kultury, do uczestniczenia w postępie nauki i do korzystania z jej dobrodziejstw".

Inicjatywa jest całkowicie niekomercyjna, nie przynosi dochodów, nie wyświetlamy dla Was reklam - w imię dobra społecznego.

 

Orgazm Sp. z o.o.

Orgazm Sp. z o.o.kraj: USA
reżyseria: Liz Canner
rok produkcji: 2009
czas trwania: 79 minuty
język: polski lektor

Rynek farmaceutyczny to trzecia najlepiej rozwijająca się branża na świecie. Po sukcesie Viagry jego nadzieją stały się afrodyzjaki dla kobiet. Rozpoczęto prace nad Różową Viagrą, panaceum na oziębłość i gwarancją „atomowych” orgazmów.

Firma Vivus, testująca krem pobudzający dla kobiet, zaprosiła do współpracy amerykańską reżyserkę Liz Canner. Miała pomóc w przygotowaniu filmów erotycznych, wykorzystywanych przez firmę do badań podniecenia seksualnego. Zaproszenie wykorzystała szerzej i rozpoczęła pracę nad własnym dokumentem. Rozmowy z pracownikami korporacji, nadzorowane przez speców od PR, mówią o nadziei, którą dają nowe preparaty. Inaczej sprawę widzą krytycy Różowej Viagry. „Nasza codzienność jest faszerowana lekami” – mówi Ray Moynihan, obserwator związków między farmakologią, medycyną a rynkiem. Pokazuje on, że za pomocą manipulacji, programów telewizyjnych z udziałem opłacanych lekarzy czy konferencji naukowych sponsorowanych przez firmy farmaceutyczne, dysfunkcje w życiu seksualnym kobiet zaczęto nazywać chorobami. To nie tylko sukces semantyczny, ale otwarcie nowego rynku leków. Amerykanie wierzą w moc pigułek – to najbardziej leczące się społeczeństwo na świecie.

W rozbudowanej, przenikliwie prowadzonej narracji, reżyserka przygląda się rozwojowi biznesu, który rozrósł się wokół kobiecego ciała proponując coraz to nowe preparaty i upiększające zabiegi kosmetycznych, włącznie z chirurgicznym modelowaniem waginy. Autorka pokazuje skalę i skutki kultu ciała oraz zastanawia się nad jego przyczynami. Opisuje walkę z lobbystami farmaceutycznymi, rozmawia z ginekologami, chirurgami plastycznymi, farmaceutami oraz z ludźmi kwestionującymi sens wprowadzania na rynek nowych leków, takimi jak Leonore Tiefer i Ray Moynihan. Stawiają oni pytanie, czy pigułka może być rozwiązaniem na wszystko?

Film był pokazywany na festiwalu PLANETE DOC REVIEW 2010.


Może zainteresują Cię jeszcze te filmy?