Manifest

Naszym celem jest zapewnienie dostępu do ciekawych oraz unikatowych filmów wszystkim zainteresowanym. Strona ma charakter niekomercyjny i nie pobieramy od nikogo żadnych opłat. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom, ponieważ obecnie panuje deficyt stron internetowych z ciekawymi filmami.

Mimo likwidacji Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk w 1989 roku w Polsce nadal dochodzi do ograniczania swobód obywatelskich w zakresie wolności wyrażania poglądów i twórczości artystycznej. Zmieniła się forma: miejsce oficjalnej cenzury prewencyjnej zajęła nieoficjalna cenzura represyjna, posługująca się naciskiem ekonomicznym, prawnym lub administracyjnym do tłumienia, zatrzymywania eliminowania tych dzieł sztuki i wypowiedzi, które nie są zgodne z ideologią polityczną, normami obyczajowymi, doktrynami religijnymi bądź polityką korporacyjną.

Korzystamy z wolności korzystania z dóbr kultury, które są prawem człowieka zapisanym w Powszechnej Deklaracji: "Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym swojej społeczności, do korzystania ze zdobyczy kultury, do uczestniczenia w postępie nauki i do korzystania z jej dobrodziejstw".

 

Geje na Kapitolu

Geje na KapitoluKraj: USA
Rok produkcji: 2009
Czas trwania: 85 minuty
Reżyseria: Kirby Dick
Język: Polski lektor

Nominowany do Oscara reżyser Kirby Dick udowadnia hipokryzję polityków, którzy mając na względzie jak największa liczbę głosów w wyborach, prowadzą aktywne kampanie przeciwko społeczności LGBT, do której w sekrecie należą…

Zuchwale odkrywając drugie życie kilku z najbardziej wpływowych polityków w Stanach Zjednoczonych, reżyser pokazuje, w jaki sposób wyrządzają oni krzywdę milionom Amerykanów, a także jak media sprzyjają działaczom partyjnym, ukrywając ich homoseksualne „ja” w sekrecie. Wypowiedzi prominentnych członków gejowskiej społeczności, m.in. kongresmana Barneya Franka, aktywisty Larry’ego Kramera, radiowca Michelangelo Signorile’a, oraz otwarcie przyznającej się do swej orientacji seksualnej członkini Kongresu Tammy Baldwin, pozwalają zanurzyć się w psychologię i zrozumieć to „podwójne życie”.

Film jest także próbą wyjaśnienia, dlaczego niektórzy decydują się na „wyjście z szafy” oraz udowodnienia wątpliwych standardów etycznych dziennikarzy. W filmie wypowiada się ponadto Tony Kushner, laureat Nagrody Pulitzera i autor „Aniołów w Ameryce”, bloger i dziennikarz Andrew Sullivan, psychoterapeuci, wydawcy, dyplomaci, wykładowcy kierunków genderowych i działacze na rzecz obrony praw człowieka.

Dokument jest pełen także osobistych historii – np. polityka Jamesa McGreeveya, który po prawie 3 latach zrezygnował z kariery, przyznał się do homoseksualizmu i pozamałżeńskiego romansu ze swym doradcą. Skandalizujący film Kirby’ego Dicka, nominowanego do Oskara za „Twist of Faith”, jest aktem oskarżenia wobec hipokryzji znanych osobistości ze świata polityki.

Film nie działa? - daj nam znać, naprawimy to!

Komentarze

A Ty co sądzisz?