Manifest

Naszym celem jest zapewnienie dostępu do ciekawych oraz unikatowych filmów wszystkim zainteresowanym. Strona ma charakter niekomercyjny i nie pobieramy od nikogo żadnych opłat. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom, ponieważ obecnie panuje deficyt stron internetowych z ciekawymi filmami.

Mimo likwidacji Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk w 1989 roku w Polsce nadal dochodzi do ograniczania swobód obywatelskich w zakresie wolności wyrażania poglądów i twórczości artystycznej. Zmieniła się forma: miejsce oficjalnej cenzury prewencyjnej zajęła nieoficjalna cenzura represyjna, posługująca się naciskiem ekonomicznym, prawnym lub administracyjnym do tłumienia, zatrzymywania eliminowania tych dzieł sztuki i wypowiedzi, które nie są zgodne z ideologią polityczną, normami obyczajowymi, doktrynami religijnymi bądź polityką korporacyjną.

Korzystamy z wolności korzystania z dóbr kultury, które są prawem człowieka zapisanym w Powszechnej Deklaracji: "Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym swojej społeczności, do korzystania ze zdobyczy kultury, do uczestniczenia w postępie nauki i do korzystania z jej dobrodziejstw".

Inicjatywa jest całkowicie niekomercyjna, nie przynosi dochodów, nie wyświetlamy dla Was reklam - w imię dobra społecznego.

 

Czasy Harveya Milka

czasy_milkaKraj: USA
Reżyseria: Rob Epstein, Richard Schmiechen
Rok produkcji: 1984
Czas trwania: 88 minuty
Język: polski lektor

Film Czasy Harveya Milka w barwny sposób ukazuje burzliwe życie polityczno-społeczne San Francisco lat 70. i tworzy wspaniały, pasjonujący portret miasta w obliczu prawdziwej straty, jaką poniosło w chwili brutalnego morderstwa radnego Harveya Milka oraz burmistrza George’a Moscone, dokonanego przez innego radnego Dana White’a w listopadzie 1978 r.

Pełen emocji, niezwykle poruszający film ukazuje przemianę Harveya Milka z dziecka o wielkich uszach, następnie kawalarza oraz zwykłego faceta, za jakiego mieli go znajomi, w mężczyznę pogodzonego z samym sobą i swoim homoseksualizmem, o którym wiedział już w wieku 14 lat. Zajęcie się polityką przemienia Milka z pokrzykującego, nieuprzejmego właściciela sklepu ze sprzętem fotograficznym w pewnego siebie radnego, który natychmiast wchodzi w rolę rzecznika wszelkich mniejszości, osób starszych oraz grup obywatelskich.

Harvey Milk był osobą pełną charyzmy, współczucia i siły. Był także pierwszym męczennikiem współczesnego ruchu homoseksualistów. Film Czasy Harveya Milka urzeka widzów od pierwszej minuty i jest równie aktualny jak w momencie zdobycia Oscara w roku 1984.

Wybrane nagrody i festiwale:
1985 – Zdobywca Oscara w kategorii Najlepszy Film Dokumentalny /Academy Award Best Documentary; Boston Society of Film Critics Award; International Documentary Association Award; 1984 – New York Film Critics Circle Award