Manifest

Naszym celem jest zapewnienie dostępu do ciekawych oraz unikatowych filmów wszystkim zainteresowanym. Strona ma charakter niekomercyjny i nie pobieramy od nikogo żadnych opłat. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom, ponieważ obecnie panuje deficyt stron internetowych z ciekawymi filmami.

Mimo likwidacji Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk w 1989 roku w Polsce nadal dochodzi do ograniczania swobód obywatelskich w zakresie wolności wyrażania poglądów i twórczości artystycznej. Zmieniła się forma: miejsce oficjalnej cenzury prewencyjnej zajęła nieoficjalna cenzura represyjna, posługująca się naciskiem ekonomicznym, prawnym lub administracyjnym do tłumienia, zatrzymywania eliminowania tych dzieł sztuki i wypowiedzi, które nie są zgodne z ideologią polityczną, normami obyczajowymi, doktrynami religijnymi bądź polityką korporacyjną.

Korzystamy z wolności korzystania z dóbr kultury, które są prawem człowieka zapisanym w Powszechnej Deklaracji: "Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym swojej społeczności, do korzystania ze zdobyczy kultury, do uczestniczenia w postępie nauki i do korzystania z jej dobrodziejstw".

Inicjatywa jest całkowicie niekomercyjna, nie przynosi dochodów, nie wyświetlamy dla Was reklam - w imię dobra społecznego.

 

White Dog

kraj: USA
rok produkcji: 1982
reżyseria: Samuel Fuller
czas trwania: 90 minuty
język: polskie napisy

W USA film ten został wydany po 26 latach. Scenariusz powstał na podstawie autobiograficznej powieści Romaina Gary’ego.

Aktorka Julie Sawyer potrąca białego owczarka niemieckiego, którego zabiera do domu. Pod jej okiem zdrowieje – mimo ogłoszeń nikt nie zgłasza się po bezimiennego psa. Pewnej nocy udaje mu się uratować dziewczynę przed gwałcicielem – zyskując tym samym jej zaufanie. Nic nie wskazuje na to, by coś mogło przeszkodzić w sielance, gdyby nie fakt, że jest to pies atakujący wszystkich napotkanych czarnoskórych. Dlaczego tak się dzieje?

Sawyer szuka pomocy u Keysa, który odtąd za główny cel obiera sobie wyleczenie owczarka. Jednak czy tak ukierunkowaną agresję da się wyleczyć?