Manifest

Naszym celem jest zapewnienie dostępu do ciekawych oraz unikatowych filmów wszystkim zainteresowanym. Strona ma charakter niekomercyjny i nie pobieramy od nikogo żadnych opłat. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom, ponieważ obecnie panuje deficyt stron internetowych z ciekawymi filmami.

Mimo likwidacji Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk w 1989 roku w Polsce nadal dochodzi do ograniczania swobód obywatelskich w zakresie wolności wyrażania poglądów i twórczości artystycznej. Zmieniła się forma: miejsce oficjalnej cenzury prewencyjnej zajęła nieoficjalna cenzura represyjna, posługująca się naciskiem ekonomicznym, prawnym lub administracyjnym do tłumienia, zatrzymywania eliminowania tych dzieł sztuki i wypowiedzi, które nie są zgodne z ideologią polityczną, normami obyczajowymi, doktrynami religijnymi bądź polityką korporacyjną.

Korzystamy z wolności korzystania z dóbr kultury, które są prawem człowieka zapisanym w Powszechnej Deklaracji: "Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym swojej społeczności, do korzystania ze zdobyczy kultury, do uczestniczenia w postępie nauki i do korzystania z jej dobrodziejstw".

Inicjatywa jest całkowicie niekomercyjna, nie przynosi dochodów, nie wyświetlamy dla Was reklam - w imię dobra społecznego.

 

Odzież pod kontrolą

reżyseria: Jaak Kilmi, Lennart Laberenz
kraj: Estonia
czas trwania: 59 minut
język: polski lektor

Żyjemy w erze globalnej konsumpcji, w której tempo konsumpcji rośnie bardzo szybko. Nie jest tajemnicą, że branża modowa jest na czele tego wyścigu. Tysiące fabryk w krajach trzeciego świeta produkują nie tylko odzież dla dużych korporacji, ale także tony toksycznych odpadów. Projektantka mody Reet Aus ma ambitny plan – produkcję ubrań z odpadów przemysłowych do którego stara się przekonać producentów tego przemysłu.

Dokument „Odzież pod kontrolą” śledzi podróż Reet Aus z Tallina, przez środowiska mody w Europie i plantacje bawełny w Ameryce Południowej, a także w epicentrum masowej produkcji w Bangladeszu. Dokument został nakręcony w latach 2009-2014.