Manifest

Naszym celem jest zapewnienie dostępu do ciekawych oraz unikatowych filmów wszystkim zainteresowanym. Strona ma charakter niekomercyjny i nie pobieramy od nikogo żadnych opłat. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom, ponieważ obecnie panuje deficyt stron internetowych z ciekawymi filmami.

Mimo likwidacji Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk w 1989 roku w Polsce nadal dochodzi do ograniczania swobód obywatelskich w zakresie wolności wyrażania poglądów i twórczości artystycznej. Zmieniła się forma: miejsce oficjalnej cenzury prewencyjnej zajęła nieoficjalna cenzura represyjna, posługująca się naciskiem ekonomicznym, prawnym lub administracyjnym do tłumienia, zatrzymywania eliminowania tych dzieł sztuki i wypowiedzi, które nie są zgodne z ideologią polityczną, normami obyczajowymi, doktrynami religijnymi bądź polityką korporacyjną.

Korzystamy z wolności korzystania z dóbr kultury, które są prawem człowieka zapisanym w Powszechnej Deklaracji: "Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym swojej społeczności, do korzystania ze zdobyczy kultury, do uczestniczenia w postępie nauki i do korzystania z jej dobrodziejstw".

Inicjatywa jest całkowicie niekomercyjna, nie przynosi dochodów, nie wyświetlamy dla Was reklam - w imię dobra społecznego.

 

Ludzie Gór

ludzie gorEustace Conway, Tom Oar, Marty Meierotto i ich bliscy mieszkają w odległych zakątkach gór Ameryki Północnej, z dala od cywilizacji i zdobyczy techniki. Świadomie zdecydowali się na spartańskie życie w bliskości z naturą, gdzie o przetrwaniu decydują umiejętności przekazane przez przodków. Bohaterowie programu są doskonałymi myśliwymi. Polowania są bowiem ich jedynym źródłem utrzymania i sposobem na zdobycie pożywienia. Osadnicy codziennie stawiają czoło licznym niebezpieczeństwom i wielokrotnie muszą zmagać się z surowymi warunkami atmosferycznymi.

Nadchodzi zima (S01E01)
Eustace Conway zamieszkał w górach Karoliny Północnej ponad 30 lat temu. Decyzja o życiu w dziczy podyktowana była m.in. pragnieniem bliższego kontaktu z naturą. Mężczyzna samodzielnie zbudował dom, jest myśliwym i hodowcą zwierząt. Tom Oar i jego małżonka osiedlili się w Montanie, z dala od jakiejkolwiek cywilizacji. Marty Meierotto wraz z bliskimi mieszka w osadzie Two Rivers na Alasce. By przetrwać, poluje na łosie, karibu, rosomaki i rysie.

Chaos (S01E02)
Tom Oar próbuje uratować źródło wody swego przyjaciela i zdobyć mięso na zimę. Będzie musiał stawić czoło niedźwiedziom grizzly. Tymczasem Marty Meierotto walczy o przetrwanie z powodu ciągłych awarii.

Zagubiony (S01E03)
Walka Eustace z Justinem osiąga punkt krytyczny, Tom gubi drogę wysoko w Górach Skalistych. Tymczasem Marty zmaga się z żywiołami, próbując dotrzeć do domu.

Z dala od domu (S01E04)
Tom Oar w Montanie musi podjąć decyzję, która zaważy na jego dalszym życiu. Tymczasem Marty Meierotto, miesiącami żyjący samotnie na Alasce, podejmuje walkę z pogodą, by stworzyć dom dla swojej rodziny.

Przeżyć zimę (S01E05)
Tom Oar próbuje zdobyć mięso na zimę i ochronić się przed drapieżnikami. Na ten czas musi się wstrzymać z pracą. Z kolei Eustace Conway sprowadza byłego pracownika Wyspy Żółwi, by zajął się ochroną.

Pokaż pieniądze (S01E06)
Tom Oar w trosce o swoje bezpieczeństwo musi odpędzić od domu wilki. Tymczasem u Eustace’a w Karolinie Północnej kończy się woda, z kolei na Alasce przez niewielki błąd Marty może stracić wszystko.

Ostatni bastion (S01E07)
Wysoko w Appalachach Eustace musi wytropić kłusownika, który pojawił się na jego ziemi. Z kolei Tom i jego przyjaciel Tim głęboko w lesie polują na jelenie. W pewny momencie uświadamiają sobie, że nie są tam sami.

To koniec (S01E08)
Terenom należącym do Eustace’a Conwaya zagraża niebezpieczeństwo. By ocalić swoje ziemie, mężczyzna postanawia wyruszyć do miasta. Tymczasem Toma i jego bliskich nęka groźny niedźwiedź. Rodzina musi stawić czoło drapieżnikowi.

Pobierz sezon 1:
http://peb.pl/dokumentalne/1306065-ludzie-gor-sezon-1-mountain-men.html

Dziki kraj (S02E01)
Domowi Toma Oary zagraża największy w historii pożar. Tymczasem Eustace Conway musi się zmierzyć z deweloperami, którzy mogą pozbawić go schronienia na Wyspie Żółwi w górach Blue Ridge.

Nocna straż (S02E02)
Marty ma problemy z powodu nienaturalnie wysokich temperatur. Tymczasem Tom Oar odkrywa, że w pobliżu jego domu pojawił się grizzly. Z kolei Rich Lewis usiłuje odnaleźć swojego zaginionego psa o imieniu Turbo.

Zima atakuje (S02E03)
Po tym jak niedźwiedź grizzly spustoszył jego ogród, Tom Oar desperacko potrzebuje jedzenia. Ostatnią deską ratunku okazuje się polowanie na jelenia. Marty Meierotto rozpoczyna swe zimowe łowy, natrafiając na pierwszy ślad.

Ostatnia szansa (S02E04)
Po udanym polowaniu na jelenia, Tom natychmiast oprawia zdobycz, by jej zapach nie zwabił głodnych niedźwiedzi grizzly. W Karolinie Północnej Eustace podejmuje trudną pracę, która pomoże mu spłacić pożyczkę.

Powrót Trzech Palców (S02E05)
Rich natrafia wraz ze swymi podopiecznymi na ślad zabójcy – kuguara Trójpalczastego. Na Alasce protegowany Marty’ego dostarcza mu nowy silnik do skutera. W Karolinie Północnej, Eustace walczy z czasem, próbując zasadzić ziarna nim nadejdzie mróz.

Krwawa niedziela (S02E06)
Szczęście opuszcza byłego drwala Charliego Tuckera. Błąd popełniony podczas pobytu w lodowatym lesie północnego Maine może go wiele kosztować. Na Alasce Marty i Andy postanawiają się rozdzielić, co pozwoli im przeczesać większy teren. Mężczyźni umawiają się na spotkanie o zmierzchu.

Bez wyjścia (S02E07)
U Toma z wizytą zjawia się wnuk. Gość szybko odkrywa, że w Yaak nie można sobie pozwolić na odpoczynek. Tymczasem Charlie rusza na poszukiwania zrzuconych przez łosie poroży.

Katastrofa (S02E08)
Rich usiłuje upolować pumę. Wkrótce myśliwemu zaczyna zagrażać poważne niebezpieczeństwo. Marty walczy o jedzenie. By zdobyć żywność, rywalizuje z wilkami. Tymczasem Tom i Will spieszą się przed nadchodzącą burzą. Z kolei Charlie podejrzewa sabotaż.

Koniec jazdy (S02E09)
Ranny Charlie spędza noc w samotności. Tom bada ślady drapieżnika czającego się zbyt blisko jego domu, a Eustace wyrusza na zbiórkę pieniędzy na spłatę kredytu.

Cienki lód (S02E10)
Tom zdaje się nie przejmować kontuzją. Mężczyzna usiłuje pozbyć się watahy wilków, która grasuje na jego terenie. Z kolei Rich próbuje wytropić dużych rozmiarów jelenia. George zostaje zmuszony do przemierzenia na pieszo pasma Teton w Górach Skalistych.

Wszystko albo nic (S02E11)
Na Alasce Marty próbuje wykorzystać towarzyszące mu szczęście i zbudować drugą chatkę. Z pomocą przybywa Andy, jednak niskie temperatury dają się mężczyznom we znaki. Tom, który nadal leczy kontuzję kolana, próbuje zdobyć ogon bobra, realizując tym samym ostatnie zlecenie.

Coraz mniej czasu (S02E12)
Charlie Tucker wraca do zdrowia po kontuzji barku. Rich musi stawić czoło niedźwiedziowi. Tymczasem George jest coraz bardziej sfrustrowany, gdyż wciąż nie udaje się mu znaleźć żywości nad rzeką Snake.

Wyrównane rachunki (S02E13)
W dolinie Yaak Tom Oar łączy siły z bratem Jack’iem, by pomóc mu odesłać ukochanego sokoła na łono natury. W południowej Montanie, Rich Lewis próbuje z pomocą żony Diane przetransportować bydło. Czy zdołają uniknąć drapieżników?

Sądny dzień (S02E14)
Na Alasce, po spędzeniu nocy pod gwiazdami Marty stara się uzyskać swoją maszynę, która utknęła w śniegu. W Ruby Valley, Rich zabiera swojego najstarszego i najmłodszego psa na szkolenie.

Roztopy (S02E15)
Tom i Nancy dokładają wszelkich starań, aby dokończyć niezbędne prace przed końcem zimy. Dostają jednak nieoczekiwaną wiadomość od rodziny. Czeka ich wyjątkowo trudna decyzja. W Ruby Valley, Rich przekazuje część swojej wiedzy o polowaniach żółtodziobom.

Góra mgieł (S02E16)
Wraz z końcem zimy w życiu Toma szykują się duże zmiany. Mężczyzna pakuje walizki, a następnie żegna się ze swoim przyjacielem. Czeka go długa podróż na Florydę.

Pobierz sezon 2:
http://peb.pl/dokumentalne/1360455-ludzie-gor-sezon-2-mountain-men.html