Manifest

Naszym celem jest zapewnienie dostępu do ciekawych oraz unikatowych filmów wszystkim zainteresowanym. Strona ma charakter niekomercyjny i nie pobieramy od nikogo żadnych opłat. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom, ponieważ obecnie panuje deficyt stron internetowych z ciekawymi filmami.

Mimo likwidacji Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk w 1989 roku w Polsce nadal dochodzi do ograniczania swobód obywatelskich w zakresie wolności wyrażania poglądów i twórczości artystycznej. Zmieniła się forma: miejsce oficjalnej cenzury prewencyjnej zajęła nieoficjalna cenzura represyjna, posługująca się naciskiem ekonomicznym, prawnym lub administracyjnym do tłumienia, zatrzymywania eliminowania tych dzieł sztuki i wypowiedzi, które nie są zgodne z ideologią polityczną, normami obyczajowymi, doktrynami religijnymi bądź polityką korporacyjną.

Korzystamy z wolności korzystania z dóbr kultury, które są prawem człowieka zapisanym w Powszechnej Deklaracji: "Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym swojej społeczności, do korzystania ze zdobyczy kultury, do uczestniczenia w postępie nauki i do korzystania z jej dobrodziejstw".

Inicjatywa jest całkowicie niekomercyjna, nie przynosi dochodów, nie wyświetlamy dla Was reklam - w imię dobra społecznego.

 

Kłamstwa przemysłu futrzarskiego

Przebieg drugiej niezależnej inspekcji na farmach futer Norwegii, pokazał szokujące warunki żyjących tam zwierząt. Organizacja „Network for Animal Freedom” ukazała rozległe cierpienia zwierząt na blisko 50 farmach. Dwa miesiące po tym, jak norweski Minister Rolnictwa i Żywności, uznał że hodowane zwierzęta są dobrze traktowane.

„Network for Animal Freedom” żąda od polityków wzięcia odpowiedzialności i zamknięcia farm futerkowych.

Nowe inspekcje, te same nadużycia.

Podczas lata 2009, postanowili zrobić nową inspekcję wśród norweskich farm futerkowych, drugą w tym roku. Oba śledztwa wykazały takie same okropne warunki, żyjących tam zwierząt. Każda z tych farm została zgłoszona na policję, pod zarzutem łamania praw zwierząt i obecnie jest pod nadzorem.

Jak dotąd odkryliśmy przypadki cierpienia, takie jak: ugryzienia, mordowanie szczeniąt, nie leczone rany. Są one obecne na norweskich farmach. Nasz film ukazuje także poważne niedociągnięcia na farmach, takie jak apatia, przestarzały system pracy, będący standardem pracy w przemyśle, a nie wyjątkiem. To co zobaczyliśmy jest szokujące i absolutnie nie do zaakceptowania. Zachęcamy każdego, aby zrobił co tylko może, aby przyczynić się do rozpowszechnienia bojkotu farm futerkowych – mówi Per Arne Tøllefsen z „Network for Animal Freedom”.

Zamknijcie futerkowe farmy

Nasze inspekcje były niezapowiedziane. Mamy zdjęcia, wideo i raporty z blisko 50 farm. Nasze śledztwo kompletnie obala mit, że fretki i lisy na farmach mają dobre warunki, tak długo jak przywidują przepisy. Cierpienie zwierząt jakie widzieliśmy, nie miało nic wspólnego z przepisami, jakimi miały kierować się farmy. Cierpienie zwierząt wszędzie było takie same. Rząd i przemysł futerkowy twierdzą, że te przepisy zapewniają dobre traktowanie zwierząt. Nasze śledztwo pokazuje, że to fałszywa obietnica, którą wciska się aby ogłupić społeczeństwo, by wierzyło, że zwierzęta są traktowane we właściwy sposób.

Norweskie autorytety bez wiarygodności

W 2008 roku „Network for Animal Freedom” odkryła okropne warunki na ponad 100 farmach. Obraz zwierząt w drucianych klatkach, bez niektórych części ciała, z nieleczonymi ranami, ukazuje społeczeństwu codzienny obraz życia zwierząt futerkowych. Na wiosnę 2009 roku, Norweska Komisja ds. Bezpieczeństwa Żywności sprawdziła 73% norweskich farm. Zaprezentowała swoje wyniki w czerwcu 2009 roku. Pomimo ostrej krytyki panujących tam warunków, Minister Rolnictwa i Żywności Lars Peder Brekk, powiedział że jest bardzo zadowolony z wyników tego śledztwa.

Lars Peder Brekk jest bezczelnym kłamcą. To hańba dla rządu Norwegii, zezwalać na kontynuację hodowli zwierząt futerkowych. Żądamy natychmiastowego wycofania tego okropnego przemysłu – mówi Erling Sem z „Network for Animal Freedom”.

download

Może zainteresują Cię jeszcze te filmy?