Manifest

Naszym celem jest zapewnienie dostępu do ciekawych oraz unikatowych filmów wszystkim zainteresowanym. Strona ma charakter niekomercyjny i nie pobieramy od nikogo żadnych opłat. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom, ponieważ obecnie panuje deficyt stron internetowych z ciekawymi filmami.

Mimo likwidacji Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk w 1989 roku w Polsce nadal dochodzi do ograniczania swobód obywatelskich w zakresie wolności wyrażania poglądów i twórczości artystycznej. Zmieniła się forma: miejsce oficjalnej cenzury prewencyjnej zajęła nieoficjalna cenzura represyjna, posługująca się naciskiem ekonomicznym, prawnym lub administracyjnym do tłumienia, zatrzymywania eliminowania tych dzieł sztuki i wypowiedzi, które nie są zgodne z ideologią polityczną, normami obyczajowymi, doktrynami religijnymi bądź polityką korporacyjną.

Korzystamy z wolności korzystania z dóbr kultury, które są prawem człowieka zapisanym w Powszechnej Deklaracji: "Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym swojej społeczności, do korzystania ze zdobyczy kultury, do uczestniczenia w postępie nauki i do korzystania z jej dobrodziejstw".

Inicjatywa jest całkowicie niekomercyjna, nie przynosi dochodów, nie wyświetlamy dla Was reklam - w imię dobra społecznego.

 

Biblijne zoo

kraj: Izrael/Niemcy
rok produkcji: 2016
reżyseria: Katharina Waisburd
język: polski lektor

Opowieść o miejscu w Jerozolimie, w którym każdego dnia spotykają się Izraelczycy i Palestyńczycy. Odwiedzający zoo i pracujący we wspólnych ekipach opiekunowie zwierząt potrafią współistnieć w świecie, w którym przemoc i wojna są codziennością. Ich sprzeczne ze sobą poglądy i napięcia schodzą na dalszy plan. Ogród ulokowany pośrodku bliskowschodniego odwiedzają m.in. szkicujący zwierzęta studenci sztuki czy muzułmańskie i ortodoksyjne żydowskie grupy dziecięce. Pokazują, jak złożona jest codzienności mieszkańców Jerozolimy.

Może zainteresują Cię jeszcze te filmy?