Manifest

Naszym celem jest zapewnienie dostępu do ciekawych oraz unikatowych filmów wszystkim zainteresowanym. Strona ma charakter niekomercyjny i nie pobieramy od nikogo żadnych opłat. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom, ponieważ obecnie panuje deficyt stron internetowych z ciekawymi filmami.

Mimo likwidacji Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk w 1989 roku w Polsce nadal dochodzi do ograniczania swobód obywatelskich w zakresie wolności wyrażania poglądów i twórczości artystycznej. Zmieniła się forma: miejsce oficjalnej cenzury prewencyjnej zajęła nieoficjalna cenzura represyjna, posługująca się naciskiem ekonomicznym, prawnym lub administracyjnym do tłumienia, zatrzymywania eliminowania tych dzieł sztuki i wypowiedzi, które nie są zgodne z ideologią polityczną, normami obyczajowymi, doktrynami religijnymi bądź polityką korporacyjną.

Korzystamy z wolności korzystania z dóbr kultury, które są prawem człowieka zapisanym w Powszechnej Deklaracji: "Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym swojej społeczności, do korzystania ze zdobyczy kultury, do uczestniczenia w postępie nauki i do korzystania z jej dobrodziejstw".

Inicjatywa jest całkowicie niekomercyjna, nie przynosi dochodów, nie wyświetlamy dla Was reklam - w imię dobra społecznego.

 

Behind the Mask : Historia Ludzi, którzy ryzykują wszystko aby ratować zwierzęta

Behind the Mask : Historia Ludzi, którzy ryzykują wszystko aby ratować zwierzęta Film dokumentalny o Froncie Wyzwolenia Zwierząt
Reż. Shannon Keith
rok prod: 2006

Reżyserką filmu jest prawniczka, zajmująca się prawami zwierząt – Shannon Keith. Dokument ten (którego tworzenie trwało 3 lata) powstał jako odpowiedź na zakłamany przekaz mediów mainstream’owych na temat ruchu praw zwierząt.

Film opowiada o aktywistach i atywistkach włamujących się do laboratoriów i innych okrutnych miejsc, gdzie wykorzystywane są zwierzęta. Kim są Ci ludzie i dlacego wierzą, że łamanie prawa jest najskuteczniejsza i najlepszą drogą do wyzwolenia zwierząt? Co ich inspiruje ich do kwestionowania statusu quo? Behind The Mask przedstawia nie pokazywaną wcześniej pełnometrażową historię mówiącą o tym, co kieruje poszczególnymi ludźmi aby poświęcać swoje  życia dla ratowania życia zwierząt. Ludzie w różnym wieku, o różnym pochodzeniu, z całego świata – opowiadają historie wyzwolenia, o własnym oddaniu dla ratowania czyjegoś życia, o aresztowaniach, o pobycie w więzieniu oraz o własnej determinacji.

W filmie występują m.in. aktywiści, którzy za akcje bezpośrednie byli skazani na więzienie. Poznajemy również historię Jill Phipps, która została przejechana przez samochód ciężarowy podczas protestu przeciwko transportowi żywych zwierząt. Wywiadu do filmu
udzielili m.in. – Kaith Mann, dr. Jerry Vlasak czy Ronnie Lee.

Film zdobył nagrody za najlepszy dokument 2007 roku:
na Venice Film Festival, Independent Features Film Festival oraz Santa Clarita Valley Film Festival.

więcej:
http://en.wikipedia.org/wiki/Behind_the_Mask_(ALF)
http://www.thethinkshop.co.uk/mask/
http://www.uncagedfilms.com
http://arme.tv/

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=UrfRQrhUH24[/youtube]

Może zainteresują Cię jeszcze te filmy?