Manifest

Naszym celem jest zapewnienie dostępu do ciekawych oraz unikatowych filmów wszystkim zainteresowanym. Strona ma charakter niekomercyjny i nie pobieramy od nikogo żadnych opłat. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom, ponieważ obecnie panuje deficyt stron internetowych z ciekawymi filmami.

Mimo likwidacji Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk w 1989 roku w Polsce nadal dochodzi do ograniczania swobód obywatelskich w zakresie wolności wyrażania poglądów i twórczości artystycznej. Zmieniła się forma: miejsce oficjalnej cenzury prewencyjnej zajęła nieoficjalna cenzura represyjna, posługująca się naciskiem ekonomicznym, prawnym lub administracyjnym do tłumienia, zatrzymywania eliminowania tych dzieł sztuki i wypowiedzi, które nie są zgodne z ideologią polityczną, normami obyczajowymi, doktrynami religijnymi bądź polityką korporacyjną.

Korzystamy z wolności korzystania z dóbr kultury, które są prawem człowieka zapisanym w Powszechnej Deklaracji: "Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym swojej społeczności, do korzystania ze zdobyczy kultury, do uczestniczenia w postępie nauki i do korzystania z jej dobrodziejstw".

Inicjatywa jest całkowicie niekomercyjna, nie przynosi dochodów, nie wyświetlamy dla Was reklam - w imię dobra społecznego.

 

The Antifascists

reżyseria: Patrik Öberg, Emil Ramos
rok produkcji: 2017
czas trwania: 75 minuty
język: polskie napisy

Dokument „The Antifascists” przedstawia grupy antyfaszystów z Grecji i Szwecji.

W 2013 r. grupa uzbrojonych narodowych socjalistów zaatakowała pokojową demonstrację w Sztokholmie. Kilka osób zostało rannych. W Grecji partia neonazistowska „Golden Dawn” staje się trzecią siłą w wyborach, a w Malmö działacz „Showan Shattak” i jego przyjaciele zostają zaatakowani przez grupę nazistów nożami, co kończy się dla niego śpiączką. W tym dokumencie, poświęconym antyfaszystom z Grecji i Szwecji poznajemy kluczowe postacie, które wyjaśniają swoje radykalne poglądy, ale także kwestionują poziom własnej przemocy i bojowości.

Premiera „The Antifascists” miała miejsce w marcu 2017 r. Dokument był pokazywany ponad 200 razy w kinach, szkołach, domach kultury itd. Pokazy odbywały się w ponad 50 krajach oraz na 5 festiwalach filmowych. Dokument spotkał się z uznaniem krytyków w gazetach, stacjach radiowych i serwisach streamingowych.