Manifest

Naszym celem jest zapewnienie dostępu do ciekawych oraz unikatowych filmów wszystkim zainteresowanym. Strona ma charakter niekomercyjny i nie pobieramy od nikogo żadnych opłat. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom, ponieważ obecnie panuje deficyt stron internetowych z ciekawymi filmami.

Mimo likwidacji Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk w 1989 roku w Polsce nadal dochodzi do ograniczania swobód obywatelskich w zakresie wolności wyrażania poglądów i twórczości artystycznej. Zmieniła się forma: miejsce oficjalnej cenzury prewencyjnej zajęła nieoficjalna cenzura represyjna, posługująca się naciskiem ekonomicznym, prawnym lub administracyjnym do tłumienia, zatrzymywania eliminowania tych dzieł sztuki i wypowiedzi, które nie są zgodne z ideologią polityczną, normami obyczajowymi, doktrynami religijnymi bądź polityką korporacyjną.

Korzystamy z wolności korzystania z dóbr kultury, które są prawem człowieka zapisanym w Powszechnej Deklaracji: "Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym swojej społeczności, do korzystania ze zdobyczy kultury, do uczestniczenia w postępie nauki i do korzystania z jej dobrodziejstw".

 

Przeciwko globalizacji

przeciwko_globalizacji.jpgprodukcja: Francja
czas trwania: 81 min

Jak wywrzeć nacisk na rządzących? Jak zaatakować elity finansowe decydujące o kierunku globalnej gospodarki? Jak zorganizowac się by nasz protest został usłyszany?
Na te i inne pytania starają się odpowiedzieć w praktyce francuscy antyglobaliści skupiający we własnych szeregach młodych ludzi walczących o prawa socjalne, rolników sprzeciwiających się żywności genetycznie modyfikowanej i patentom na ziarno, robotników broniących swoich praw w obliczu drapieżnych, neoliberalnych reform.Barwny tygiel społecznej samoorganizacji skupiający zwykłych ludzi połączonych ideą wspólnej walki o sprawiedliwy świat.Druga połowa filmu może służyc jako materiał instruktażowy – jest ona obszernym zapisem zajęcia i okupacji urzedu państwowego która kończy się interwencją policji. Warto przekonac się, że radykalizm popłaca!

Film nie działa? - daj nam znać, naprawimy to!

Komentarze

A Ty co sądzisz?