Manifest

Naszym celem jest zapewnienie dostępu do ciekawych oraz unikatowych filmów wszystkim zainteresowanym. Strona ma charakter niekomercyjny i nie pobieramy od nikogo żadnych opłat. Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniom, ponieważ obecnie panuje deficyt stron internetowych z ciekawymi filmami.

Mimo likwidacji Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk w 1989 roku w Polsce nadal dochodzi do ograniczania swobód obywatelskich w zakresie wolności wyrażania poglądów i twórczości artystycznej. Zmieniła się forma: miejsce oficjalnej cenzury prewencyjnej zajęła nieoficjalna cenzura represyjna, posługująca się naciskiem ekonomicznym, prawnym lub administracyjnym do tłumienia, zatrzymywania eliminowania tych dzieł sztuki i wypowiedzi, które nie są zgodne z ideologią polityczną, normami obyczajowymi, doktrynami religijnymi bądź polityką korporacyjną.

Korzystamy z wolności korzystania z dóbr kultury, które są prawem człowieka zapisanym w Powszechnej Deklaracji: "Każdy człowiek ma prawo do swobodnego uczestniczenia w życiu kulturalnym swojej społeczności, do korzystania ze zdobyczy kultury, do uczestniczenia w postępie nauki i do korzystania z jej dobrodziejstw".

Inicjatywa jest całkowicie niekomercyjna, nie przynosi dochodów, nie wyświetlamy dla Was reklam - w imię dobra społecznego.

 

Krwawa strona luksusu

kraj: Francja
rok produkcji: 2018
czas trwania: 52 min
język: polski lektor

Najsłynniejsze modowe marki kuszą klientów towarami najwyższej jakości, wykonanymi z dbałością o szczegóły przez najlepszych rzemieślników. Dokumentaliści ukazują prawdę o procesie produkcji ekskluzywnych ubrań i dodatków. Największe zyski domom mody przynoszą wyroby skórzane. Materiał, z którego są wytwarzane, jest garbowany w Toskanii. W tamtejszych fabrykach zatrudniani są imigranci, którzy pracują w strasznych warunkach i są bardzo źle traktowani. Twórcy filmu pochylają się również nad cierpieniem zwierząt hodowanych na futra. Co roku w Chinach zabija się 70 milionów zwierząt futerkowych. Oto okrutna strona luksusu, który tak dobrze prezentuje się w drogich butikach.


Może zainteresują Cię jeszcze te filmy?